ASUS Zenfone 7 Pro, Döner Kameralı Dizaynla Duyuruldu

 ASUS Zenfone 7 Pro, Döner Kameralı Dizaynla Duyuruldu
Okunuyor ASUS Zenfone 7 Pro, Döner Kameralı Dizaynla Duyuruldu

Cep telefonlarının akıllı telefonlara dönüşmesi sürecinde en değerli adımlardan biri kamera teknolojisi olmuştu. Bu teknoloji geliştikçe farklı kamera tahlilleri de görmeye başladık. Bu alternatifler herkesin güzeline gitmiyor.

Zenfon 7 Pro, rastgele bir biçimde telefonunun ekranında bir çentik ya da delik istemeyen, açılıp kapanabilen pop-up kameralardan hoşlanmayanlar için yeni bir alternatif sunuyor. Bu telefonun kamerası öne geriye dönebilir. 

Zenfone’dan döner kamera teknolojisi

Zenfone 7 Pro’nun art kamerası birebir vakitte ön kamerası olarak da kullanılabilecek. Geliştirilen özel düzenek sayesinde kamera öne geriye oynayabilecek. ASUS ayrıyeten bu dizaynın epeyce sağlam olduğunu tabir ediyor.

ASUS’a nazaran bu yeni kamera düzeneği, tam 5 yıl boyunca her gün 100 sefer çevrilse bile rastgele bir sorun yaşamadan devam ediyor. Bu da muhtemelen telefonun ömrünü tamamladığı periyotta bile kamera düşüncesi yaratmayacağı manasına geliyor.

Telefonun ana kamerası 64 Megapiksellik bir Sony sensöre sahip. Ona 12MP ultra geniş açı sensörü eşlik ediyor. Bu da ASUS’un bu model sayesinde en düzgün selfie çekmeyi sağlayan markalardan biri olacağına işaret ediyor.

ASUS Zenfone 7 Pro özellikleri

ASUS’un yeni akıllı telefonu özellikler manasında epeyce kuvvetli ve donanımı da epey gelişmiş olacak. İşlemci manasında telefon amiral gemisi standartlarına erişirken 5G dayanağına de sahip olacak. Telefonun özellikleri şu biçimde:

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865+
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 128 GB/ 256 GB
  • Ekran: 6.67 inç Full HD+
  • Ilişki: 5G
  • Batarya: 5000 mAh, 30 W süratli şarj (30 dakikada %60 şarj)

ASUS Zenfone 7 Pro’nun 950 dolarlık bir fiyat etiketi bulunacak. Bu da öbür amiral gemisi modelleri ile yakın fiyatlardan ülkemizde satışa çıkması manasına geliyor. Telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın