Apple’ın Katlanabilir Ekran Paneli Aldığı Söyleniyor

 Apple’ın Katlanabilir Ekran Paneli Aldığı Söyleniyor
Okunuyor Apple’ın Katlanabilir Ekran Paneli Aldığı Söyleniyor

Çin’in en büyük toplumsal medya platformu Weibo’da dikkat çeken bir sav ortaya atıldı. Bu teze nazaran Apple, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan “çok sayıda” katlanabilir ekran siparişi verdi. Üstelik tezlere nazaran Apple, farklı dizaynlar için farklı katlanabilir ekran panelleri satın almış durumda. Bu sav, Apple’ın farklı dizaynlara sahip katlanabilir ekranlı iPhone geliştirmek için çalıştığını gösteriyor.

Katlanabilir ekranlı telefonlar, bölümde beklenen etkiyi göstermedi. Lakin katlanabilen ekran panellerin her geçen gün biraz daha gelişiyor oluşu, Apple’ın da iştahını kabartmış üzere görünüyor. Fakat şu an için katlanabilir ekranlı bir iPhone modelinin yolda olduğunu söylemek, pek de makul değil. Weibo’daki açıklamalara nazaran Apple, bu çeşit bir akıllı telefon için sonuncu kararını şimdi vermedi.

* Görsel temsilidir.

Aslına bakacak olursak Apple, yeni ve farklı dizaynlara sahip eserler üzerinde çalışma fikrini ebediyen önemsedi. Sıkı Apple takipçilerinin hatırlayabilecekleri üzere şirket, geçtiğimiz yıllarda bir HDTV eseri üzerinde çalışmalarını esasen sürdürmüştü. Ayrıyeten daha evvel ortaya atılan argümanlar, Apple’ın kendi elektrik motorlu aracı üzerinde çalıştığını da esasen ortaya koyuyor. Hal bu türlü olunca da Apple’ın katlanabilir ekranlı bir iPhone geliştirmeye çalışması, şaşılacak bir durum değil.

Bu ortada, Apple’ın katlanabilir ekranlı bir iPhone üzerinde çalıştığı savı, birinci sefer gündeme getirilen bir bahis değil. Örneğin toplumsal medyanın güçlü sızıntıcılarından olan Jon Prosser, haziran ayında Apple’ın katlanabilen bir iPhone üzerinde çalıştığını söylemişti. Prosser’in argümanlarına nazaran şirket, iPhone 11 üzere görünen çift ekranlı bir iPhone üzerinde çalışıyordu. Lakin bu sav ile ilgili olarak somut bir gelişme yaşanmadı.

Temmuz ayındaysa Apple’ın katlanabilen ekranlı bir iPhone patenti gün yüzüne çıkmıştı

Apple’ın katlanabilen bir telefon üzerinde çalıştığı argümanları, sadece Prosser tarafından lisana getirilmedi. Temmuz ayında ortaya çıkan bir patent, Apple’ın merkez dışındaki bir noktadan katlanabilen bir iPhone üzerinde çalıştığını ortaya koyuyordu. Bilhassa de bu patent, Samsung’dan alınan ekran panellerinin göstergesi olabilir. Lakin şu an için bu hususla ilgili de bir şey söylemek pek mümkün değil.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın