Apple, iOS 14.2’nin Birinci Geliştirici Betasını Yayınladı

 Apple, iOS 14.2’nin Birinci Geliştirici Betasını Yayınladı
Okunuyor Apple, iOS 14.2’nin Birinci Geliştirici Betasını Yayınladı

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni taşınabilir işletim sistemi iOS 14′ü yayınladı. Kullanıcılara özelliklere de genel tasarım açısından büyük yenilikler sunan işletim sistemi, şu ana dek kullanıcılar tarafından gelen yorumlara nazaran beğenilmiş durumda. Fakat artık, çok farklı bir gelişme yaşandı. Apple, iOS 14.1’i atlayarak, iOS 14.2‘nin birinci geliştirici betasını yayınladı. Üstelik bu süreç, iOS 14’ün yayınlanmasından saatler sonra gerçekleşti.

iOS 14.2’nin neler sunduğu şu an için aşikâr değil. Ancak 9to5Mac takımı, iOS 14.2’de Shazam entegrasyonunu sağlamak için yeni bir denetim menüsünün geldiğini söylüyor. Tezlere nazaran bu özellik, Shazam’ın art planda çalışmasını sağlayacak. Üstelik dinlenen şey bir müzikle eşleşirse, kullanıcılara yeni bir açılır pencere sunulacak. Kullanıcı da bu pencere sayesinde Apple Music‘e erişip, kelam konusu şarkıyı dinleyebilecek.

iOS 14.1’e ne oldu?

iOS 14.1’e ne olduğu şu an için bilinmiyor. Lakin Apple, bu sürümü muhtemelen üretim sürecinde olan iPhone 12 serisine yüklüyor. Bu telefonların piyasaya sürüldüğünde mevcut aygıtlarla tıpkı sürüme sahip olmasını isteyen Apple, öbür modellere iOS 14.2’yi hazırlarken üretim sürecindeki iPhone 12’lere iOS 14.1 sunmuş olabilir. Tahminen de bu durum yalnızca bir yanılgıdır ve iOS 14.2’den sonra iOS 14.1 de bir biçimde gün yüzüne çıkar. Lakin şu an için bu mevzuyla ilgili resmi bir açıklama yok.

Bu ortada Apple, geliştiriciler için yalnızca iOS 14.2’yi yayınlamadı. Şirket, bu sürüme paralel olarak iPadOS 14.2tvOS 14.2 ve watchOS 7.1‘in de geliştirici sürümünü yayınladı. Bu sürümlerin yeni özellikleri de ayrıntılı bir formda bilinmiyor. Lakin önümüzdeki günlerde geliştiriciler, bu sürümlerin yeni özelliklerini keşfetmeye başlayacaklardır.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın