Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!

 Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!
Okunuyor Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’un sunduğu raporda, hükümetin, 5G eserlerinde tedarikçi olarak Huawei’ye getirilmeye çalışılan kısıtlamaya dahil olmayacağı tabir edildi.

Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!

Almanya, Huawei‘ye küresel seviyede uygulanan siyasi baskıya dahil olmayacağını açıkladı.

Frankfurter Allgemeine Zeitung’un yayımladığı rapora nazaran, bu çeşit yasaklamalar, yalnızca Siyasi Güvenilirlik Yasası çerçevesinde değerlendirilebilecek. Sadece  Federal Şansölye, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Iktisat Bakanlıklarından biri ya da birkaçının, bir servis sağlayıcı hakkında “siyasi güvenilirlik” gerekçesiyle telaşlarını lisana getirmesi halinde Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi tarafından üreticinin büsbütün reddedilmesi mümkün alabilecek.

Ayrıyeten tıpkı rapora nazaran; Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi, Huawei tarafından devreye alınması planlanan 5G ağlarının denetimini gerçekleştirecek ve standart güvenlik tedbirlerine uyduğu takdirde onay sürecini başlatacak. Huawei tarafından yapılan açıklama ise bu bilgiyi destekledi.

Ayrıyeten daha evvel gerçekleşmiş olan şirket açıklamasına nazaran, Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, husus ile ilgili olarak, Huawei‘nin Almanya’daki 5G çalışmalarından dışlanmasını desteklemediklerini tabir etmişti.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın