10.000 mAh batarya! Bu telefon ile şarjınız bitmez!

 10.000 mAh batarya! Bu telefon ile şarjınız bitmez!
Okunuyor 10.000 mAh batarya! Bu telefon ile şarjınız bitmez!

Akıllı telefonların batarya kapasiteleri, günümüzde tüketiciler tarafından kıymetli bir ayrıntı olarak bedellendiriliyor. Çünkü bu batarya kapasitelerinin ne derece performans sağlayacakları, kağıt üzerinde yazan kıymetleri ile birden fazla vakit eşleşiyor. Bu sebepten ötürü üreticilerin de bilhassa son vakitlerde telefonlardaki pil büyüklüğünü giderek arttırdığına şahit oluyoruz. 5.000 ve 6.000 mAh pahaları artık epey olağan gelirken, 7.000 mAh’lik batarya kapasiteleri de piyasada artmaya başladı. Lakin Çin’de tanıtılan ve aslında ismini pek de duymadığımız bir markanın telefonu, devasa pil kapasitesi ile gündem olmayı başardı. İşte aygıtın özellikleri!

 10.000 mAh batarya! Bu telefon ile şarjınız bitmez!

Çin’de piyasaya sürülecek olan Gionee M30, 6 inç boyutundaki IPS LCD ekran paneli ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor. 305 gram tartısında olan telefon, gücünü ise MediaTek tarafından üretilen Helio P60 yonga setinden alıyor. Ayrıyeten bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının eşlik ettiğini de belirtmekte yarar var. Kamera manasında ise modelin çok da doyurucu donanımsal özellikler vadetmediğini net bir biçimde söyleyebiliriz. Çünkü art tarafta 16MP’lik tek bir kamera yer alıyor. Ön kısımdaki selfie kamerası ise 8MP’lik çözünürlük sunuyor.

Gionee M30, alışılmış ki de devasa batarya kapasitesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Aygıt bünyesinde 10.000 mAh’lik bir batarya bulunduruyor ve bu bataryaya 25W süratli şarj dayanağı de eşlik ediyor. Ayrıyeten ana kameranın altında fizikî bir parmak izi tarayıcısına ve bunun haricinde klasik olarak 3.5 mm jak girişine de sahip olan model, 31 Ağustos gününde raflardaki yerini alacak. Telefonun satış fiyatı ise 203 dolar olarak açıklanmış durumda. Gionee M30 Türkiye’de satışa sunulsa satın alır mıydınız? Görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın