Wonder Woman 1984’ün Vizyon Tarihi Bir Kere Daha Ertelendi

 Wonder Woman 1984’ün Vizyon Tarihi Bir Kere Daha Ertelendi
Okunuyor Wonder Woman 1984’ün Vizyon Tarihi Bir Kere Daha Ertelendi

Birinci etapta 2019 sonunda vizyona girmesi beklenen Wonder Woman 1984’ün vizyon tarihi çeşitli nedenlerle 5 Haziran 2020’ye ertelenmişti. Devam eden süreçte de koronavirüs salgını yüzünden vizyon tarihi 5 Haziran’dan 14 Ağustos’a ertelenen sinema için son olarak 2 Ekim 2020 tarihinde karar kılınmıştı. Şimdiyse tekraren sefer ertelenen sinema için bir erteleme daha yapıldığı bildirildi.

DC imzalı harika kahraman sinemasının tekrar ertelendiğini duyuran Warner Bros, yeni vizyon tarihi için aralık sonunu işaret etti. Variety ve Deadline’ın bildirdiğine nazaran sinema, şayet planlarda tekrardan bir değişiklik olmazsa 25 Aralık 2020’de izleyicilerin karşısına çıkacak. Bu da sinemanın özgün çıkış tarihinden yaklaşık 1 yıl daha geç vizyona gireceği manasına geliyor.

Dune’un vizyon tarihinin de ertelenmesi bekleniyor:

Wonder Woman 1984’ün vizyon tarihinin ertelenmesi, merakla beklenen Dune için de bir erteleme yapılmasına neden olabilir çünkü bir hafta içerisinde iki dev bütçeli sinemanın çıkması pek mantıklı değil. Bilmeyenler için dağıtıcılığını Warner Bros.’un üstlendiği bilim kurgu sineması Dune’un 18 Aralık 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.

Koronavirüs salgının patlak vermesinden beri sinemalarda gösterilen tek büyük stüdyo sineması Tenet ve The New Mutants oldu. Büyük umutlarla vizyona giren Nolan imzalı Tenet, gişede adeta çuvallayarak ikinci haftasında fakat 150 milyon dolar barajını aşabildi. Sinemanın kâr getirebilmesi için en azından 450 milyon dolarlık bir hasılat elde etmesi gerekiyor.

Direktörlüğünü Patty Jenkins’in içinde bulunduğumuz sorunlu devirde gişede beklenen başarıyı elde edip edemeyeceğini ilerleyen günlerde daima birlikte göreceğiz. Yazımızı noktalamadan evvel sinemanın, planlarda rastgele bir değişiklik olmazsa ABD’de 25 Aralık 2020’de vizyona gireceğini de tekrardan belirtelim.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın