Thor 4 Love and Thunder: Vizyon Tarihi, Oyuncuları, Kıssası

 Thor 4 Love and Thunder: Vizyon Tarihi, Oyuncuları, Kıssası
Okunuyor Thor 4 Love and Thunder: Vizyon Tarihi, Oyuncuları, Kıssası

Avengers: Endgame sonrası Marvel Sinematik Evreni’nin artık eskisi üzere olmayacağı herkes tarafından biliniyor. Yeni karakterler ve öyküler ortasında Thor, hala eskilerden bir esinti olarak hayranları heyecanlandırıyor. Thor 4 Love and Thunder sineması pek çok yeni karakter ve apayrı bir öykü taşısa da, bildiğimiz Thor karakterini Thor 4 sinemasında görmek yeniden de hayranları duygulandıran bir buluşma olacak.

Pekala, Thor 4 Love and Thunder sineması hakkında neler biliyoruz? Sinema hakkında birçok ayrıntı resmi açıklamalar ya da dedikodular sayesinde biliniyor. Fakat yeniden de heyecan verici ayrıntıların pek birden fazla hakkındaki bilgimiz sırf hayran teorilerine dayanıyor. Sizin için Thor 4 Love and Thundersineması hakkında bugüne kadar açıklanmış tüm bilgileri paylaştık ve ne vakit çıkacak, oyuncuları kimler, konusu ne olacak üzere merak edilen soruları yanıtladık.

Thor 4 Love and Thunder ne vakit çıkacak?

Thor 4 Love and Thunder sinemasının birinci duyurusu, 2019 yılında San Diego Comic Con’da yapılmıştı. Duyuru sırasında hem resmi logo hem de sinema ile ilgili ufak detaylar paylaşılmıştı. Lakin COVID-19 pandemisi her üretimi olduğu üzere Thor 4 sinemasını de etkiledi ve duyurulan tarihler ertelenmek zorunda kaldı.

Olağan kurallar altında Thor 4 Love and Thunder sinemasının çekimleri 2020 yılının Ağustos ayında başlayacak ve sinema 2021 yılında seyirci ile buluşacaktı. Lakin pandemi sonrası bu tarihler ertelendi. Sinemanın oyuncularından Natalie Portman verdiği bir röportajda, Thor 4 sinemasının çekimlerine 2021 yılının birinci aylarında, Avustralya’da başlayacaklarını açıkladı.

Çekim başlangıç tarihini ve tekrar oluşabilecek muhtemel kaza ve ertelemeleri de göz önünde bulundurursak Thor 4 Love and Thunder sinemasının seyircilerle en erken 2022 yılının yaz aylarında buluşacağını söyleyebiliriz. Maalesef pandemi nedeniyle dünyada neler olacağı hiç muhakkak olmadığı için bunlar en güzel kestirimler. 

Thor 4 Love and Thunder oyuncuları kimler olacak?

Chris Hemsworth’u tekrar Thor olarak göreceğimiz bir sürpriz değil. Öbür sürpriz olmayan lakin heyecanlandıran isim ise Natalie Portman. Natalie Portman’ı uzun bir ortadan sonra tekrar Jane Foster olarak izleyebileceğiz. 

Thor 4 Love and Thunder sinemasında kesin olarak göreceğimizi bildiğimiz öteki bir isim de Valkyrie karakterine başarılı bir formda hayat veren oyuncu Tessa Thompson. Sineması hem yazacak hem de yönetecek isim olan, Thor: Ragnarok sinemasının de direktörü olan Taika Waititi, Ragnarok sinemasında gördüğümüz Korg karakterine yeni sinemada tekrar hayat verecek.

Endgame sinemasının finalinde Thor, Galaksinin Koruyucuları takımının gemisine binmiş ve birlikte yeni maceralara atılacaklarının sinyalini vermişti. Bu nedenle Galaksinin Koruyucuları takımını Thor 4 Love and Thunder sinemasında az da olsa kesinlikle göreceğimiz düşünülüyor

DC’nin Favori Batman’i Christian Bale, makûs adam olarak karşımıza çıkacak:

Yeni sinema ile ilgili büyük sürpriz isim ise en beğenilen Batman oyuncularından biri olan Christian Bale. Christian Bale Thor 4 Love and Thunder sinemasının makûs karakteri olacak. Ancak Bale’in hangi berbat karaktere hayat vereceği konusunda şu an için net bir bilgi yok. Mevzu ile ilgili fısıltı gazetesinde bahsedilen pek çok farklı tez var.

Tom Hiddleston’ın canlandırdığı sevilen makûs kardeş Loki ne olacak? Hayranların en merak ettiği sorulardan birinin maalesef bir karşılığı yok. Loki öldü. Lakin Endgame sinemasında geçmişe dönüş sahnesinde yakalanmadan kaçmayı başardı ve bu kıssa Disney Plus’ta bir dizi olarak işlenecek. Pekala, Thor 4 sinemada Loki olacak mı? Tahminen geçmişin hatırlandığı bir sahnede ya da farklı bir kurgu ile karşımıza çıkabilir. 

Thor 4 Love and Thunder konusu ne olacak?

Thor 4 Love and Thunder sinemasının birinci duyurusu yapılırken Natalie Portman sahneye elinde Mjolnir yani Thor’un ünlü alımlı ile çıkmıştı. Heyecan verici bu imaj sonrası herkesin aklında tek bir şey gelmişti, Dişi Thor.

Çizgi romanlarda Jane Foster’ın Dişi Thor olduğu bir öykü biliniyor. Hatta bu öyküde Jane Foster kanserle de çaba ediyor. Öyküde; Thor bir formda güçlerini kaybeder ve artık Mjolnir’i taşıyamaz. Tam bu noktada sahneye Jane Foster çıkar ve yeni Thor olarak maceralar yaşar.

Elbette, Taika Waititi’nin direkt olarak bu kıssayı uyarlayıp uyarlamayacağı bilinmiyor. Lakin Valkyrie New Asgard’ı yönetirken, Thor şişmanlamış ve biraz da yorulmuşken, bayan bir Thor’un ortaya çıkması hem de tıpkı sırada kanserle gayret ediyor olması, değişen dünya koşullarında Marvel’ın ortaya koymak isteyeceği bir öykü olacaktır. 

Christian Bale tarafından canlandırılacak sinemanın makus karakteri ise hala tam bir soru işareti olarak gizemini koruyor. Beta Ray Bill karakteri ve Minatour olarak da bilinen Dario Agger karakteri üzere çizgi romanlarda geçen berbat karakterler, Thor 4 Love and Thunder sinemasının makûs karakteri olabilecek isimler olarak anılıyor. 

Thor 4 Love and Thunder fragmanı ne vakit yayınlanacak?

Thor 4 Love and Thunder sinemasının çekimlerinin 2021 yılının birinci aylarında başlayacağını söylemiştik. Heyecan yaratan bir fragman için en azından sinemanın büyük bir kısmının tamamlanması bekleniyor. Bu nedenle bir fragman ile en erken 2021 yılının sonlarında karşılacağımız varsayım ediliyor. Lakin sinema ile ilgili farklı görseller ile çok daha yakın bir vakitte karşılaşabiliriz. 

Sizin için Thor: Love and Thunder konusu, fragmanı, oyuncu takımı hakkında bilinen tüm ayrıntıları anlattık ve ne vakit çıkacak sorusunu yanıtladık. Thor karakterinin dördüncü solo sinemasında pek çok sürpriz isimle bir arada seyirciyi epey farklı bir öykü bekliyor. Yeni sinema ile buluşana kadar heyecanınızı canlı tutmak için başka Thor sinemalarını tekrar tekrar izlemek keyifli bir maraton olacaktır.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın