Avatar 2, Spiderman 3 ve Star Wars filmleri bir kez daha ertelendi

 Avatar 2, Spiderman 3 ve Star Wars filmleri bir kez daha ertelendi
Okunuyor Avatar 2, Spiderman 3 ve Star Wars filmleri bir kez daha ertelendi

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 küresel salgını nedeniyle bu yıl birçok yapım erteleme kararı aldı. Özellikle New York bölgesinde artan koronavirüs vakalarıyla birlikte Tenet ve Mulan gibi sinemaseverler tarafından merakla beklenen filmler süresiz olarak erteleme kararı aldı. Bunu müteakiben The Hollywood Reporter’ın Box Office analisti Eric Handler‘da Amerika’daki sinema salonlarının durumu ile ilgili bir rapor yayınladı. Yayınladığı raporda sinema salonlarının Eylül ayından önce açılmasının olası görülmediği belirten Handler, bu filmlerin bir kez daha ertelenebileceğini belirtti. Deadline tarafından bugün yapılan bir habere göre aralarında A Quiet Place Part II, Avatar 2, Mulan, Star Wars ve The French Dispatch’in yer aldığı pek çok film 2021 ve sonrasına ertelendi.

Paramount‘un yurtiçi dağıtım başkanı Chris Aronson ve uluslararası sinema dağıtım başkanı Mark Viane konuyla ilgili “Sinemalardaki gibi bir film izleme deneyimi olmadığına inanıyoruz. Sinema gösterimine ve ortaklarımıza bağlıyız. Zamanı geldiğinde izleyicilerin Paramount filmlerini sinemalarda izlemekten tekrar keyif alacağını vurgulamak istiyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Avatar 2, Spiderman 3 ve Star Wars filmleri bir kez daha ertelendi

Kuzey Amerika’da koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte Avatar 2, Spiderman 3, Star Wars ve daha pek çok film bir kez daha ertelendi. Disney, Warner Bros ve Paramount filmleri arasında yer alan John Krasinski, Emily Blunt ve Cillian Murphy’nin başrollerini paylaştığı A Quiet Place Part II 23 Nisan 2021 tarihine ertelendi. Yönetmenliğini Joseph Kosinski’ın yaptığı, başrollerini Tom Cruise, Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly’nın paylaştığı, 1986 yılında vizyona giren ve Top Gun filminin devamı niteliğinde olan Top Gun: Maverick filmi ise 2 Temmuz 2021 tarihine ertelendi.

Sony cephesinden gelen bir erteleme haberi ise Spider-Man 3‘e ait. Daha önce 16 Temmuz’dan 5 Kasım’a ertelenen yapım, 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek. Avatar’a devam filmi olarak çekilecek filmin yönetmenliğini ve yazarlığını James Cameron’ın üstlendiği ABD yapımı bilim kurgu filmi Avatar 2‘nin vizyon tarihi ise 17 Aralık 2021’den 16 Aralık 2022’ye ertelendi. Aynı şekilde yeni Star Wars üçlemesi de birer yıl arayla ertelendi. Normalde 16 Aralık 2022’de vizyona girmesi planlanan üçlemenin ilk filmi 22 Aralık 2023 tarihinde izleyiciyle buluşacak. Serinin devam filmleri ise, 2025 ve 2027’de gelecek.

Usta yönetmen Wes Anderson’ın merakla beklenen komedi drama filmi The French Dispatch ise, Tenet ve Mulan gibi süresiz olarak ertelendi. Ben Affleck, Matt Damon ve Nicole Holofcener tarafından kaleme alınan ve Alien filmlerinden tanıdığımız Ridley Scott’un yönettiği tarihi dram-gerilim filmi The Last Duel, 25 Aralık 2020’den 15 Ekim 2021 tarihine ertelendi. Scott Cooper’ın yönettiği ve Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas, Graham Greene, Scott Haze, Rory Cochrane ve Amy Madigan’ın oynadığı yeni bir doğaüstü korku filmi Antlers, 19 Şubat 2021’e ertelendi. Son olarak David Prior’un yönettiği korku-gerilim filmi The Empty Man 4 Aralık 2020’ye, Agatha Christie’nin aynı adlı 1937 romanına dayanan Michael Green’in senaryosuyla Kenneth Branagh’ın yönettiği Death on the Nile ise 23 Ekim 2020’ye ertelendi.

2020’nin heyecanla beklenen birçok filmi önümüzdeki senelere ertelendi. Ancak The New Mutants, The Personal History of David Copperfield, Black Widow, West Side Story, The King’s Man ve Free Guy yapımları halen vizyon tarihlerini koruyor. O nedenle biz yine de 2020’den umudumuzu kesmeyelim.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın