WB Games, Hogwarts Legacy İçin Açıklama Yaptı

 WB Games, Hogwarts Legacy İçin Açıklama Yaptı
Okunuyor WB Games, Hogwarts Legacy İçin Açıklama Yaptı

Dünyanın en tanınan kurgu evrenlerinden biri olan Harry Potter ve Wizarding World evreni, uzun yıllardır hem sinemada hem de oyun kesiminde Warner Bros’un kıymetli markalarından biri oldu. Bu cihanda geçen son oyun da WB Games tarafından dağıtılan Hogwarts Legacy oldu.

Öte yandan serinin yaratıcısı olan J.K. Rowling, son devirdeki açıklamalarıyla hayranlarını büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Çabucak her kısımdan reaksiyon gören tartışmalı müellifin oyuna ne kadar dahil olduğu da gündeme gelmişti. 

Rowling oyuna direkt dahil olmadı

Rowling’in bilhassa trans bireyler hakkında yaptığı açıklamalar ve kendisini açıklamaya çalıştığı lakin daha çok reaksiyon çekmesinden öteki bir işe yaramayan blog yazısı, işleri daha da içinden çıkılmaz hale getirmişti. O denli ki ünlü yayıncının yapıtlarına karşı boykot daveti bile yapılmıştı. 

Hogwarts Legacy de yakın vakitteki PlayStation 5 etkinliğinde ortaya çıkar çıkmaz boykot teşebbüslerinin yeni gayesi haline gelmişti. WB Games hususla ilgili bir açıklama yaparak “JK Rowling oyunun imaline direkt dahil olmadı, lakin, kendisinin fevkalâde yazılı yapıtları tüm Wizarding Worlds projelerinin temelini oluşturuyor.” tabirlerini kullandı. Akabinde da “Bu J.K. Rowling’den yeni bir öykü değil.” dedi.

Rowling’in telif alıp almayacağı bilinmiyor

Firma ayrıyeten oyundan Rowling’in rastgele bir telif geliri elde edip etmeyeceğini de açıklamadı. Firmanın soruları cevapladığı SSS kısmında yeni oyun hakkında daha fazla bilgi verilirken, Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger’ın üretimde karşımıza çıkmayacağı doğrulandı. 

Oyun 1800’lü yıllarda geçecek ve orjinal hikayelerden evvelki devirleri anlatacak. Oyunun kitaplarla direkt bağı olmayacak fakat Wizarding World’den izler taşıyacak. Hogwarts Legacy 2021 yılında yeni konsollarda yayınlanacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın