Sega’nın 30. Yaşını Dolduracak İçin Yeni Planları Var

 Sega’nın 30. Yaşını Dolduracak İçin Yeni Planları Var
Okunuyor Sega’nın 30. Yaşını Dolduracak İçin Yeni Planları Var

Oyun dünyasının en eski, en yaşlı karakterleri denildiğinde akla gelen birinci gelen karakterler 35 yaşına giren Mario ve önümüzdeki sene 30. yaşını kutlayacak olan Sega’nın maskotu mavi kirpi Sonic oluyor. Görünüşe nazaran Sega’nın da önümüzdeki sene oyun dünyasında 30. yılını geride bırakacak olan maskotu için birtakım planları bulunuyor.

Kotaku’da yer alan habere nazaran oyun dünyasının en bilinen şirketlerinden bir tanesi olan Sega, karakterinin 30. yaşını kutlamak için önümüzdeki bir sene birden fazla Sonic oyunu çıkarmayı planlıyor.

Sonic, 30. yaşını yeni oyunlarla kutlayacak

Sonic ve Sega ile ilgili bu tezlerin ortaya atılmasının gerisindeki sebep ise şirket tarafından yatırımcılara gönderilen bir tanıtım. Üstteki tanıtım görselinden de görebileceğiniz üzere Sega’nın bu kararı almasının gerisinde yatan sebeplerden bir tanesi de bu yılın başlarında vizyona giren, 85 milyon dolarlık bütçesiyle 300 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etmeyi başaran Sonic the Hedgehog sineması de bulunuyor.

Ayrıyeten tekrar tanıtım görselinde mavi kirpinin 30. yaşı için yapılacak olan kutlamalar ortasında şunlar bulunuyor; yeni oyunlar, dijital içerik, etkinlikler, büyük duyurular ve bireye nazaran hazırlanmış lisanslama programları. Ayrıyeten tekrar tanıtım görselinde Sonic markasından bu vakte kadar 6 milyar doların üstünde gelir elde edildiğinden ve 920 milyondan fazla oyun satışı gerçekleştirildiğinden bahsediliyor.

Pekala, sizce yeni Sonic oyunları ne olacak ya da neler olmalı? Sonic the Hedgehog 5 mi, Sonic Adventure 3 mü yoksa Sonic cihanında kendisine çok da fazla yer bulamayan Shadow the Hedgehog‘un yeni oyunu mu? Fikirlerinizi ve beklentilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın