PS5’in SSD’si ve Ses Motoruyla İlgili Birinci Açıklamalar Geldi

 PS5’in SSD’si ve Ses Motoruyla İlgili Birinci Açıklamalar Geldi
Okunuyor PS5’in SSD’si ve Ses Motoruyla İlgili Birinci Açıklamalar Geldi

Sony, yaklaşmakta olan oyun konsolu PlayStation 5 için oyun geliştirici şirketlerle bir ortaya geldi. Bu röportajda PlayStation 5’in sahip olduğu yüksek süratli SSD’si ve Tempest 3D AudioTech isimli motorunun görüntü oyun dalının geleceğini nasıl etkilediğini şahsen geliştiricilere sunan Sony, PlayStation hayranlarını heyecanlandıracak yanıtlar aldı.

PlayStation 5’in sahip olduğu yüksek süratli SSD, zati oyuncuların bir müddettir yakın takibinde. Bu SSD, piyasadaki en süratli depolama ünitesi olmasa da PlayStation 5’in donanımıyla birleşerek bekleme müddetini neredeyse sıfırlamayı vadediyor. Konsolun Tempest 3D AudioTech isimli motoruysa ses doğruluğunun azamî düzeye yükseltilmesini, bu sayede oyuncuların çok daha eşsiz bir tecrübe yaşamalarını amaçlıyor. Pekala geliştiriciler, PlayStation 5’in bu teknolojileriyle ilgili neler düşünüyorlar?

Brian Horton – Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 

PlayStation 5’in sahip olduğu SSD, anında yükleme ve süratli hareketin ötesinde. Bu SSD’ler sayesinde oyundaki her ayrıntısı çok süratli bir halde görüntüleyip, yükleyebiliyoruz. Bu da oyundaki kentimizin her zamankinden çok daha hoş görünmesini sağlıyor. Bu yalnızca bir başlangıç. Geliştirici grubumuz, ilerleyen yıllarda bu SSD’lerden çok daha fazla yararlanmayı amaçlıyor.

Gavin Moore – Demon’s Souls

Demon’s Souls geliştiricileri olarak SSD’ler hakkındaki görüşlerimizi şimdiden değiştirdik. Biz bu eserleri yalnızca depolama hedefli değil, bellek üzere de görüyoruz. SSD’lerin yüksek suratını kullanarak dataları dayanılmaz süratlerde yüklüyor, bu sayede oyunculara eşsiz bir tecrübe hazırlıyoruz.

Mattias Engström – Hitman 3

PlayStation 5’in yıldırım suratında yükleme mühleti, oyuncuları her zamankinden çok daha fazla heyecanlandıracak. Bu yüksek sürat, Hitman 3’ün devasa büyüklükteki alanı için de eşsiz bir tecrübe sunacak.

Neil Hill – Far Cry 6

SSD’ler dalın kurallarını baştan yazıyor. Bence bu eserler geliştikçe oyun akış hizmetleri ve açık dünya oyunlarında şaşırtan yenilikler göreceğiz.

Ari Arnbjörnsson – Returnal

SSD teknolojilerinin avantajları, bir oyuncu ve bir geliştirici olarak beni heyecanlandırıyor. Teknolojiden biraz daha faydalanılması, geliştiricilere eşsiz imkanlar sunacak.

Marcus Smith – Ratchet & Clank: Rift Apart

SSD ve etrafındaki yapay zeka mimarisiyle oyuncularını anlık bir süratle diğer bir boyuta gönderebiliyoruz. Bu SSD’ler sayesinde kuralları tümüyle değiştiriyor, PS5 için özel şeyler düşünebiliyoruz.

Harry Krueger – Returnal

3 boyutlu ses teknolojisi aslında heyecan verici. Zira bu teknoloji sayesinde oyuncuları oyunların içine daha fazla çekiyor, bu sayede çok daha etkileyici bir tecrübe sunuyoruz. Returnal üzere süratli tempolu bir aksiyon oyununda ses kritik bir kıymet arz ediyor. PlayStation 5’in ses motoru ile oyuncuların sesleri algılamasını çok daha uygun bir formda sağlayabileceğiz.

Mathijs de Jonge – Horizon 2 Forbidden West

PlayStation 5’in sahip olduğu Tempest 3D AudioTech ses motoruyla oyunculara, etraflarındaki makineleri daha kolay duyabilecekleri bir tecrübe sunacağız.

Jun Takeuchi – Resident Evil Village

Tempest 3D AudioTech, güya bilhassa kaygı tansiyon oyunları için tasarlanmış üzere. Oyuncular evvelce, uzaysal bir ses elde etmek için hem fazla vakit hem de çok büyük paralar harcıyorlardı. Artık bir kulaklığı takacak oyuncu, kendini 3 boyutlu ses tecrübesinin içinde bulacak.

Jurjen Katsman – Marvel’s Avengers

Oyun dünyası bir müddettir 3 boyutlu, lakin ses 2 boyutta sıkışıp kaldı. Sonuçta yakınınızdaki bir Hulk’un düşmanları alt ederken kükremesini derinden hissetmek istersiniz. İşte Tempest 3D AudioTech, tam olarak bunu sağlayacak.

Sony’nin bu röportajla ilgili hazırladığı tanıtım görüntüsü

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın