PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!

 PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!
Okunuyor PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!

Döviz kurları, firmaların gelir iştahı derken oyun fiyatları aldı başını gitti. Konsol sahiplerinin en sevdiği abonelik paket tiplerinden biri olan aylık abonelik konusunda PlayStation cephesinden atılan adım ise büyük reaksiyon çekmişe benziyor.

PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına büyük zam!

29 Ekim 2020 tarihinden itibaren PlayStation Plus Türkiye fiyatlarına artırım yapacağını açıklayan Sony Türkiye, konsol sahiplerinin reaksiyonunu çekti. Abonelere gönderilen bir e-posta ile acı haberi veren Sony Türkiye, yeni fiyatları paylaştı.

Gönderilen e-postada şu bilgilere yer verildi:

“Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin akabinde PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020’den itibaren piyasa şartlarından ötürü Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, kelam konusu tarihte yahut sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı manasına gelir.”

Yeni PlayStation Plus fiyatlarına baktığımızda ise yüzde 60’a varan oranlarda artırım geldiğini görüyoruz. Daha evvel 1 aylık PlayStation Plus aboneliği 24 TL iken artırımlı tarife kullanıma sunulduğunda bu sayı 40 TL olacak.

3 aylık abonelikte ise biraz daha insaflı bir artırım oranı var. Daha evvel 75 TL olan 3 aylık PlayStation Plus aboneliğinin fiyatı ise 100 TL olacak. 12 aylık abonelik fiyatı ise 180 TL’den 240 TL’ye yükseltiliyor.

PlayStation Plus aboneliği yeni fiyatları

  • 1 aylık 40 TL (eski fiyat 24 TL)
  • 3 aylık 100 TL (eski fiyat 75 TL)
  • 12 aylık 240 TL (eski fiyat 180 TL)

Yeni artırımlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın