PlayStation 5’in Fiyatı Ortaya Çıktı

 PlayStation 5’in Fiyatı Ortaya Çıktı
Okunuyor PlayStation 5’in Fiyatı Ortaya Çıktı

Sabırsızlıkla beklenen Sony‘in yeni oyun konsolu PlayStation 5’in Türkiye’deki satış fiyatı bir hayli merak ediliyordu.

Geçtiğimiz gün ülkemiz teknoloji mağazalarından Vatan Bilgisayar, uygulamasında PlayStation 5’in fiyatını listeledi.

Konsolun diskli versiyonu yurt dışında 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak..

Bu rakamlar tahmini olarak yazılmış, henüz resmi bir açıklama gelmedi. Daha önce sağlam bilgiler verdiği söylenen bir kaynağa göreyse PlayStation 5’in fiyatı, ön sipariş detayları ve tam çıkış tarihi 13 Temmuz tarihinde resmi olarak açıklanacak. İşte daha henüz yurt dışı fiyatı açıklanmadan modelin Türkiye fiyatı sızdırıldığı söyleniyor.

Vatan Bilgisayar‘ın yaptığı listelemeye göre PS5, Türkiye’de 7.999 TL satış fiyatına sahip olacak.

Konsolla ilgili ortaya çıkan bu fiyatın doğru olduğunu düşünecek olursak Dijital Edition’ın fiyat etiketinin de tahmini 7.000 – 7.500 TL civarlarında olması muhtemel görünüyor.

PlayStation 5’in Özellikleri

8 çekirdekli, 3.5 GHz hızı destekleyen AMD Zen 2 işlemciden güç alan PS5’in grafik işlemcisinde ise yine AMD’nin RDNA 2 mimarisi yer alıyor. 8K çözünürlüğü de destekleyen PS5’te 16 GB GDDR6 RAM, 825 GB SSD dahili depolama birimi ile geliyor.

Genişletilebilir depolama için NVMe SSD yuvasına sahip olan konsolda, harici depolamaya olanak sağlamak için de ekstra USB portu bulunuyor. Tanıtımda yapılan açıklamaya göre PS4’te 1 GB’lık boyut için 20 saniyelik bir ön yükleme süresi bulunurken, PS5’te 2 GB’lık veri için yükleme süresi 0.27 saniyeye kadar düşüyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın