Nintendo’dan Mario’nun 35. Yılı İçin Büyük Kutlama

 Nintendo’dan Mario’nun 35. Yılı İçin Büyük Kutlama
Okunuyor Nintendo’dan Mario’nun 35. Yılı İçin Büyük Kutlama

Japonya merkezli dünyaca ünlü oyun firması Nintendo, hem oyun makineleri ile hem de yarattığı markalarla tanınıyor. Bu karakterlerin en tanınan olanı da açık orta farkla Üstün Mario. Nintendo bu yıl karakterin 35. yılını kutluyor.

Firmanın bugün gerçekleştirdiği görüntü sunumunda Nintendo, Muhteşem Mario Bros’un 35. yıldönümü için gelecek yeni oyunlarından kimilerini gösterdi ve oyun içi aktiflikleri de detaylı olarak açıkladı. 

Mario, Nintendo Switch’i ele geçiriyor

Bugün gerçekleştirilen aktiflikte Harika Mario 3D All-Stars üzere Nintendo Switch ailesine yeni gelen oyunlar, çağdaş Üstün Mario oyunlarından oluşan koleksiyon, Harika Mario Bros, Üstün Mario 3D World üzere imaller yer aldı. 

Ek olarak Mario Kart Live: Home Circuit üzere Mario Kart keyfini yeni düzeye taşıyan Nintendo Switch oyunları, klasik oyunların çağdaş konsollarda oynanabilir versiyonları ve retro küçük oyun aygıtı Game & Watch: Muhteşem Mario Bros eseri tanıtıldı.

Nintendo, tartışmasız en değerli karakterinin 35. yaşını dört bir koldan kutluyor. 1980’lerdeki oyunlarından ve aygıtlarından esinlendiği yeni eserlere ek olarak firma, LEGO üzere değerli markalar ile de iş birliğine gitmişti. 

Mario aktiflikleri geliyor

Nintendo, bugünden itibaren 2021 yılının mart ayına kadar çeşitli 35. yıl aktiflikleri gerçekleştirecek. Firmadan gelen açıklamaya nazaran etkinlikler şu biçimde olacak:

  • 9 Eylül 09.00’dan 23 Eylül 09.00’a kadar, Mario Kart Tour, orjinal Muhteşem Mario Kart’tan Mario (SNES) ve Donkey Kong Jr. (SNES) tarafından özel olarak oynanacak bir Muhteşem Mario Kart Tipi aktifliğine sahip olacak
  • Bu yılın ilerleyen günlerinde, tarihi Muhteşem Mario öğeleri ve 35. yıl dönümü temalı eserler Nintendo Resmi İngiltere Mağazasından satın alınabilecek.
  • 35. yıl dönümü temalı Ninji Speedrun parkuru Kasım ayında Super Mario Maker 2‘ye geliyor.
  • Kasım ve Aralık aylarında, Üstün Smash Bros. Ultimate, Muhteşem Mario serisi dövüşçüleri, basamakları ve eşyaları kullanan bir oyun içi çevrimiçi turnuvaya sahip olacak.
  • Üstün Mario temalı bir Splatfest, Ocak 2021’de Splatoon 2‘ye geliyor.
  • Önümüzdeki yılın mart ayında Muhteşem Mario temalı mobilyalar Animal Crossing: New Horizons’ta satışa sunulacak.

Nintendo ayrıyeten Hasbro, Kinder ve LEGO ile de promosyon eserleri için iş birliği yapacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın