NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Açıklandı

 NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Açıklandı
Okunuyor NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Açıklandı

Dünyanın en tanınan spor oyun serileri ortasında yer alan NBA 2K, çok yakında jenerasyon konsollarda da satışa sunulacak. 2K Sport tarafından geliştirilen NBA 2K21’in yeni jenerasyon konsollara ne vakit çıkacağı duyuruldu. Eski kuşak konsollar dışında PlayStation 5 , Xbox Series X ve S için de çıkış yapacak oyun; 10 Kasım’da Xbox’ın yeni kuşak konsollarında, 12 Kasım’da ise ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore’de PS5’in lansmanıyla birlikte satışa sunulacak.

Oyun PS5 için üstte saydığımız ülkelerde piyasaya sürüldükten sonra 19 Kasım’da ise ortalarında Türkiye dahil tüm dünyada çıkışını gerçekleştirecek.

Çapraz platform takviyesi yok

2K Sport, NBA 2K21’in yeni kuşak sürümünün “sıfırdan inşa edildiği” gerekçesiyle PS5 ve Xbox Series X’in eski konsollarla çapraz platform dayanağına sahip olmayacağını duyurdu. Bunun dışında evvelki jenerasyon konsollar için satışa çıkan sürüme kıyasla 10 dolar daha kıymetli olacağı açıklanan NBA 2K21 PS5 ve Xbox Series X/S sürümünün eylül ayının başlarında piyasaya sürülen PS4 ve Xbox One sürümüne oranla ne üzere farklılık sunacağını oyun çıktığında daha net bir halde göreceğiz. 

Oyunun yeni sürümü eski jenerasyon konsollarla çapraz platform takviyesine sahip olmasa da PS4 ve Xbox One sürümü, geriye dönük uyumluluk sayesinde PS5 ve Xbox Series X’te oynanabilecek. Oyuncular NBA 2K21’i mevcut kuşaktan yeni kuşak sürümüne yükseltmek isterlerse NBA 2K21 Mamba Forever sürümünü satın almak zorunda kalacaklar. 

Oyunun eski kuşak konsol ve PC için çıkan sürümleri için yapılan incelemeler, genel manada olumsuz olarak yorumlandı. Oyunun sakinleştiği tarafında tenkit yapan oyuncular, yeni jenerasyon konsollarda bu oyuna ne kadar talih verecekler, bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın