Motor Yarışı Oyunu Ride 4 İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı

 Motor Yarışı Oyunu Ride 4 İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı
Okunuyor Motor Yarışı Oyunu Ride 4 İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı

Yarış oyunları denildiğinde birçok kişinin aklına birinci olarak Forza, Need for Speed ya da DiRT serileri geliyor olabilir. Yarış oyunları denildiğinde akla gelen bu oyunların hepsi otomobil yarışı odaklı olsa da bu cins, yalnızca otomobil yarışı oyunlarından ibaret değil.

Yarış tipi içerisinde otomobil yarışlarına ek olarak Mario Kart üzere oyunların yanı sıra motor yarışları da bulunuyor ve Milestone tarafından geliştirilen Ride serisi de motor yarışı oyunlarından bir tanesi. Üstelik yeni Ride oyunu için yeni bir fragman da paylaşıldı.

Ride 4, yeni kuşak konsollara da gelecek

Serinin son oyunu olan Ride 3, 2018 yılında PlayStation 4, Xbox One ve PC platformunda oyuncularla buluşmuştu. Serinin yeni oyunu Ride 4 de bu üç platforma ek olarak yeni kuşak PlayStation 5 konsoluna da yolunu bulacak.

Milestone imalcisi Luigi Crocetta, oyunun yeni jenerasyon konsollarda yer almasıyla ilgili olarak “60 fps’te ve 4K çözünürlüğe kadar daha pürüzsüz bir oynanış tecrübesi sunabileceğiz. Yani oyuncular, sevdikleri motorların keyfini yüksek kaliteli gölgelendirmeler ve dokularla hem etraf hem de motorlar açısından daha evvel hiç görülmemiş bir ayrıntı düzeyiyle çıkarabilecekler” dedi.

Crocetta, PlayStation 5’in SSD’si sayesinde yükleme müddetlerinin değerli ölçüde azalacağını ve bu sayede daha az bekleme vakti ve daha güzel bir oynanış deneyimleneceğini tabir etti. Ayrıyeten yeni oyunda PlayStation 5’in kablosuz denetimcileri DualSense‘ten de faydalanılacağı tabir edildi. Gerçeğe daha yakın bir tecrübe için gaz ve fren pedallarının kendi direnci bulunacak.

Serinin yeni oyunu Ride 4, 8 Ekim tarihinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 konsollarına yolunu bulurken PlayStation 5 için de 21 Ocak tarihinde çıkış yapacak. Oyunun Xbox Series X’te yerini alıp almayacağı ise şimdi bilinmiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın