Minecraft, Uzun Müddettir Beklenen PS VR Dayanağına Kavuşuyor

 Minecraft, Uzun Müddettir Beklenen PS VR Dayanağına Kavuşuyor
Okunuyor Minecraft, Uzun Müddettir Beklenen PS VR Dayanağına Kavuşuyor

Temel olarak küplerle çeşitli dizaynlar yapmak üzerine heyeti hayli kolay bir mantığı olan Minecraft, piyasaya sürüldüğü günden bu yana popülerliğini muhafazayı başarıyor. Hayatta kalma, macera ve yaratıcı mod üzere birbirinden farklı birçok içeriği içerisinde barındıran oyunun bu kadar beğenilmesinin nedenlerinden biri de daima yeni tutulması.

Birçok farklı platformda oynanabilen oyun, geçtiğimiz yıllarda Facebook’un sahibi olduğu Oculus Rift sanal gerçeklik platformuna da eklenmişti. Oculus Rift’in yanında Windows Mixed Reality ve Gear VR üzere farklı sanal gerçeklik platformları için de sürümleri bulunan Minecraft’a son olarak PlayStation VR dayanağı ekleneceği açıklandı.

Minecraft’ın PlayStation VR sürümü bu ay sonu yayınlanacak:

Bugün bir blog gönderisi paylaşan geliştirici Mojang Studios, Minecraf’ın bu ay sonunda oyunu PlayStation VR’da oynanabilir hale getiren fiyatsız bir yükseltme alacağını duyurdu. Stüdyo, yapılan açıklamada “PlayStation 4’te Minecraft’ı olan herkes bu yamayı otomatik olarak alacak” sözlerini kullandı.

Minecraft’ın PS VR sürümü hayranlar tarafından uzun vakittir bekleniyordu. Beklenen açıklamayı nihayet bugün yapan geliştirici takım, oyunun PS VR sürümünün PlayStation 4’te her gün oynanan Minecraft oyununun birebir birebiri olacağını ve hiçbir şeyin kaldırılmadığını söylüyor.  

Elbette, PS VR sürümünde kimi ufak değişiklikler bulunacak fakat bunlar genel olarak VR için suram ve arayüz tarafında karşımıza çıkıyor. PS VR için Minecraft’ta oyuncular ayrıyeten, sanal gerçeklik gözlüğünü kullanarak etraflarına bakarken hareket etmek için PS4 denetim aygıtını kullanabilecekler.

Geliştirici grup tarafından yapılan açıklamaya nazaran tanınan oyunun PS VR sürümünde ‘Sürükleyici’ ve ‘Oturma Odası’ olmak üzere iki farklı mod yer alacak lakin bu modların nasıl işleyeceği ya da neleri içereceği hakkındaki ayrıntılar şimdi bilinmiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın