Microsoft’tan farklı açıklama; “Niyetimiz çok fazla Xbox satmak değil”

 Microsoft’tan farklı açıklama; “Niyetimiz çok fazla Xbox satmak değil”
Okunuyor Microsoft’tan farklı açıklama; “Niyetimiz çok fazla Xbox satmak değil”

Bu yılın sonunda yeni kuşak konsollar Xbox Series X ve PlayStation 5 raflardaki yerini almış olacak. Hali hazırda iki konsol da tanıtılmış durumda. Hakikaten iki konsola gelecek oyunları da üç aşağı beş üst biliyoruz.

Lakin burada kıymetli bir nokta mevcut. Microsoft Xbox Series X için yayınlayacağı özel oyunları PC ve Xbox One için de satışa sunacak. Yani yeni jenerasyona özel bir oyun kelam konusu olmayacak.

Sony cephesinde ise tam karşıtı bir durum kelam konusu. Her vakit olduğu üzere PS5’e özel geliştirilen oyunlar bu konsola özel olarak kalacak.

Microsoft’tan farklı açıklama; “Niyetimiz çok fazla Xbox satmak değil!”

Microsoft’un bu yaklaşımı oyun dünyasının önde gelen isimleri tarafından sıklıkla eleştiriliyordu. Şayet Xbox Series X için gelecek özel oyunlar olmazsa bu konsolun da Xbox One üzere hayal kırıklığı yaratabileceği belirtiliyordu.

Microsoft’un değerli isimlerinden biri olan Phil Spencer bu hususa sonunda bir açıklık getirdi. Spencer Sony ya da Nintendo’dan daha fazla konsol satmakla ilgilenmediklerini açıkladı. Xbox işvereni şayet bu türlü bir niyetleri olsaydı oyunlarını PC ya da Xbox One için yayınlamayacaklarını kelamlarına ekledi.

Spencer’ın telaffuzlarına nazaran Microsoft Xbox sahiplerinden çok Xbox üyelerini önemsiyor. Xbox üyelerinin her yerde diledikleri oyunlara kolay yoldan, istedikleri platform üzerinden erişmelerini sağlamak istiyor. Bakalım bu strateji yeni kuşakta Microsft’un işini ne derece kolaylaştıracak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın