Microsoft Project xCloud Çıkıyor

 Microsoft Project xCloud Çıkıyor
Okunuyor Microsoft Project xCloud Çıkıyor

Microsoft Project xCloud Nedir?

Project xCloud, Microsoft’un video oyunu akış hizmetidir. Oyuncular ister PC ister konsol oyunlarını, bir internet bağlantısı ile diledikleri cihazlarına anında akış sağlayabilecekler.

Oyunları indirmeden Microsoft’un kendi sunucusu üzerinden oyunlar oynanabilecek. Microsoft bunun için, Crackdown 3 ve Titanfall gibi oyunlarda uygulanan Azure Cloud mimarisini kullanacak. Dünyada, konumlarına bakılmaksızın kullanıcılara istikrarlı hizmet sunması gereken 54 farklı Azure bölgesi bulunuyor.

(Microsoft Azure, kuruluşunuzun iş zorluklarını aşmasına yardımcı olacak şekilde tasarlanmış, sayısı her geçen gün artan bulut hizmetlerinden oluşur. En sevdiğiniz araçları ve çerçeveleri kullanarak çok büyük, küresel bir ağda uygulama oluşturma, yönetme ve dağıtma özgürlüğü sunar.)

Project xCloud, yalnızca mobil cihazlarda oyun oynayabilenlere konsol kalitesinde oyun oynatmayı hedefliyor. Ayrıca oyuncular satın alma zorunluluğu olmadan ilgilerini çeken Xbox veya PC oyunlarını oynayabilecekler.

Project xCloud Nasıl Çalışır?

Project xCloud, Microsoft’un Azure veri merkezlerinin donanımını kullanacak. Oyunlar seçtiğiniz cihazlara aktarılacak. Oyunları oynamak için tek gereksiminiz güçlü bir internet altyapısı olacak.

Bu servise ait abonelik sistemi de açıklandı. Xbox Game Pass, Xbox Live ve Project xCloud’un “Xbox Game Pass Ultimate” adıyla tek bir abonelik sisteminde birleştirileceği açıklandı. Ayrıca Xbox Game Pass’de yer alan yüzden fazla oyuna ücretsiz bir şekilde yeni bulut oyun servisinden erişilebilecek.

Microsoft, bu abonelikle oyuncuların, tablet veya akıllı telefonları üzerinden 100 milyon Xbox oyuncusu ile online oyun oynayabileceğini belirtti.

Abonelik fiyatı 15 dolar olarak açıklandı.(Aylık) (~100TL)

Microsoft tarafından geliştirilen bulut oyun servisi Eylül ayı itibari ile erişime açılacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın