League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Kararı Verildi

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs sonrasında 2020 Yılı League of Legends Dünya Şampiyonası kararı duyuruldu. Birçok uluslararası etkinlik ve organizasyon için erteleme veya iptal kararı verilirken şampiyona için verilen karar şaşkınlık yarattı.
 League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Kararı Verildi
Okunuyor League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Kararı Verildi

25 Eylül tarihinde başlayacak olan şampiyona, dünyayı etkileyen bir salgının gölgesi altında gerçekleşecek. Ancak sağlık için gerekli tedbirlerin alınacağı bildirildi.

Dünya Şampiyonası Çin’de gerçekleşecek

Dünya genelinde yüzlerce milyon dolarlık faaliyetler ve fuarlar için iptal kararı gelirken, e-spor turnuvası için “devam” kararı alındı. Üstelik virüsün ilk olarak görüldüğü ülke Çin’de yapılacak olan şampiyona için Riot Games açıklamada bulundu. Açıklamada şampiyonanın 25 Eylül ve 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşeceği bildirildi.

League of Legends Dünya Şampiyonası 2020 için yapılan paylaşımda, şampiyonanın Çin’in Şanghay şehrinde yapılacağı belirtildi. Şampiyona kapsamında alınması gereken tüm tedbirlerin alınacağının da sözü verildi.

Şampiyona için virüs önlemleri kapsamında seyirci alınmasa da takımların seyahat etmesi gerektiği ve bunun da virüse yakalanmaya sebep verebileceği konuşulmaya başlandı. Takımların şampiyonaya katılmadan önce COVID – 19 testine girip girmeyecekleri henüz bilinmiyor.

Ayrıca bazı takımların katılmamayı seçebileceği, yeteri kadar takımın olup olmayacağı da merak konusu. Bununla birlikte Riot Games tarafından 2021’de Çin’in birçok şehrinde ve 2022’de Kuzey Amerika’da bir şampiyona yapılması planlanıyor.

Konu hakkında yapılan paylaşım:

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın