Horizon Zero Dawn, PC’de Birinci Ay Ne Kadar Sattı?

 Horizon Zero Dawn, PC’de Birinci Ay Ne Kadar Sattı?
Okunuyor Horizon Zero Dawn, PC’de Birinci Ay Ne Kadar Sattı?

Sony, PS5’le uğraştığı son günlerde PS4’e çıkardığı ve büyük muvaffakiyetler elde eden oyunu Horizon Zero Dawn’ı PC için de satışa sundu. Birinci olarak 28 Şubat 2017’de PS4’e özel olarak piyasaya sürülen oyun, 3 yılın akabinde 8 Ağustos 2020’de PC oyuncuları için de yayınlandı.  

1 ayı aşkındır PC’de bulunan oyun, Sony’e bu süreçte çok hoş paralar kazandırdı. Horizon Zero Dawn’ın PC’deki satış sayılarını paylaşan SuperData, tanınan oyunun birinci ayında 716 bin adet satış yaptığını söyledi. Bu başarısıyla çabucak hemen The Witcher III: Wild Hunt kadar satışa ulaşırken, Assassin’s Creed Odyssey, Death Stranding üzere oyunların birinci aydaki muvaffakiyetinden daha uygun bir sonuç elde etti. Sony’i ziyadesiyle şad eden bu durum şirketin öbür exclusive oyunlarını PC’ye çıkarması için hoş bir örnek oluşturabilir. Bu durum da en fazla PC oyuncularına yarayacaktır. 

Horizon Zero Dawn, aslında birinci PC’ye çıktığında bilhassa optimizasyon konusunda yaşadığı külfetlerden ötürü eleştirildi. Geçen müddette gelen güncellemelerle bu kusurları aza indirgemeyi başaran Guerrilla Games, oyunun çıkmasının akabinde çok uzun bir vakit geçmesine karşın hala para kazanmaya devam ediyor.

Horizon Zero Dawn’ın nasıl bir oyun?

Horizon Zero Dawn, bizleri makinelerin denetim ettiği bir geleceğe götürüyor. Gizemli bir dünyada Aloy karakteriyle maceralara atıldığımız oyun, birinci çıktığında gerek grafikleri gerekse de açık dünyada yapabileceğiniz seçeneklerle çok beğenilmişti. Pekala sizler Sony’nin öbür oyunlarının PC için çıkmasını ister misiniz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın