Horizon Zero Dawn 1.04 Güncellemesi Yayınlandı

 Horizon Zero Dawn 1.04 Güncellemesi Yayınlandı
Okunuyor Horizon Zero Dawn 1.04 Güncellemesi Yayınlandı

Aksiyon RPG olarak tanımlayabileceğimiz görüntü oyunu Horizon Zero Dawn, 2017 yılında PlayStation 4 platformu için piyasaya sunulmuştu. Ortadan geçen birkaç yılın akabinde geçtiğimiz aylarda PC sürümü de yayınlanan oyun, performans sıkıntıları ve teknik kusurlarla oyuncular tarafından eleştirilmişti. Bu kapsamda oyun çıktığı günden beri yeni yamalar yayınlayan geliştirici takım, son güncellemesinde performans artışlarına kıymet verdi.

1.04 sürüm numarasıyla yayınlanan yeni güncelleme, oyun genelinde şimdiye dek bildirilen birkaç farklı meseleye odaklanıyor. Bu noktada Guerilla Games, yeni CPU optimizasyonuyla birlikte oyun performansının birtakım sistemlerde %10’a kadar artabileceğini söylüyor. Bu değişiklik ayrıyeten orta sahneler ve diyalog geçişleri sırasındaki performansı da artırıyor.

Horizon Zero Dawn 1.04 güncellemesi performans artışlarına odaklanıyor:

Horizon Zero Dawn için yayınlanan yeni güncelleme, büsbütün performans güzelleştirmelerine ve kusur düzeltmelerine odaklanıyor. Bu noktada yeni güncellemede düzeltilen yanlışlardan ve yapılan performans iyileştirmelerinden birkaçı şu halde:

  • CPU performansında genel düzgünleştirme (CPU / GPU suratlarına bağlı olarak %1-10’luk bir performans artışı sağlayabilir)
  • Kare suratı sabit olmadığında fare hassasiyetinin yanlış olmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Adaptive Performance etkin hale getirildiğinde aydınlatma yanlışlarının oluşmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Çökme problemleri düzeltildi.
  • Süreksiz klasörle ilgili bir başlangıç ​​çökmesi düzeltildi.
  • Çatışma sırasında meydana gelebilecek bir AI çökmesi düzeltildi.

Birinci başta PlayStation 4 özel oyunu olarak piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn, geçtiğimiz aylarda PC platformu için yayınlanmıştı. PC tarafında dağıtıcılığını Steam’in üstlendiği oyun, şu anda 275 TL’lik etiket fiyatıyla satışa sunuluyor. Buradaki ilişkiye tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilir, oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ya da oyunu satın alabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın