EA, UFC 4’te Oyun İçerisinde Çıkan Reklamları Kapattı

 EA, UFC 4’te Oyun İçerisinde Çıkan Reklamları Kapattı
Okunuyor EA, UFC 4’te Oyun İçerisinde Çıkan Reklamları Kapattı

EA’in dövüş oyunu UFC 4, 14 Ağustos tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için çıkış yapmıştı. Oyun, eleştirmenler tarafından beğenilse de oyuncular tarafından yerden yere vuruldu. UFC 4’ün oyuncular tarafından topa tutulmasının sebeplerinden bir tanesi de oyun içi reklamlar oldu.

EA’in reklamları oyun tecrübesinin içerisine yedirmesi, UFC hayranlarını bir epey sinirlendirdi. Stüdyonun, reklamları oyun menüsüne değil de direkt olarak dövüş ekranında gösteriyor olması UFC oyuncuları tarafından reaksiyonla karşılandı.

EA, reklamları geri çekti

Oyun çıkalı neredeyse bir ay oldu, bu reaksiyonlar neden artık geldi diye merak edenler olabilir. EA, oyuna reklamları yerleştirmek için yaklaşık 3 hafta boyunca bekledi. Yani üstte da bahsettiğimiz oyuna geçer puan veren eleştirmenler ve oyun kuruluşları, oyunun reklamsız halini oynamıştı.

Electronic Arts, oyuna sonradan eklediği reklamlara hayranlardan gelen reaksiyonlar sonrasında el attı ve oyun içerisinde rauntlar ortasında gösterilen reklamları devre dışı bıraktı. Reddit’te bir açıklama yayınlayan stüdyo, “Bu hafta başında ekimiz, EA SPORTS UFC 4‘te “Tekrar” anlarında ortaya çıkan reklamları etkin hale getirdi. Bu cins reklamlar, UFC markası için yeni olmasa da reklamları göstermeyi ana menü ve Octagon’a logo yerleştirmeleriyle sınırlandırdık” sözlerini kullandı.

Oyundaki tekrar anlarına yerleştirilen reklamların oyuncular tarafından beğenilen karşılanmadığını ve reklamların takım tarafından kapatıldığını söyleyen stüdyo, oyunculardan da özür diledi. Ayrıyeten tekrar anlarında reklam gösteriminin gelecekteki oyunlarda bir daha ortaya çıkmayacağı da açıklandı.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın