EA Play’in Xbox Game Pass’e Dahil Edileceği Tarih Açıklandı

 EA Play’in Xbox Game Pass’e Dahil Edileceği Tarih Açıklandı
Okunuyor EA Play’in Xbox Game Pass’e Dahil Edileceği Tarih Açıklandı

Geçtiğimiz haftalarda oyuncuları ziyadesiyle sevindiren bir gelişme yaşanmıştı. Yüzlerce oyunu ayda uygun bir fiyata oynayabilmenize imkân tanıyan Xbox Game Pass hizmeti, Electronic Arts ile Microsoft ortasında yapılan mutabakatla birlikte çok daha cazip hâle gelmişti. Bu mutabakatla birlikte EA Play, bünyesindeki oyunlarla birlikte Xbox Game Pass abonelerine ek fiyat talep edilmeden sunulacaktı.

Electronic Arts ve Microsoft ortasında yapılan mutabakatla birlikte Xbox Game Pass oyuncuları, FIFA 20, Titanfall 2, Need For Speed Heat ve Battlefield serisi dahil pek çok oyunu oynama fırsatı bulacaklardı. Lakin oyuncuları sevilen bu muahede açıklandığında iki şirket de hizmetin ne vakit faal olacağını net bir formda söylememişti.

EA Play, 10 Kasım’dan itibaren Xbox Game Pass Ultimate’te:

İşte bugün Xbox grubu, Xbox Game Pass üyelerinin hangi tarihten itibaren EA Play’e erişebileceklerini açıkladı. Ancak bugün yapılan açıklama da kimi oyuncuları üzecek cinstendi. Açıklamaya nazaran Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine sahip Xbox konsol oyuncuları, 10 Kasım tarihinden itibaren EA Play’e erişebilecekler.

Yani Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine sahip Xbox konsol oyuncuları, Xbox Series S ve X’in çıktığı gün EA Play’e erişim sağlayacaklar. Öte yandan hizmetin bilgisayar oyuncuları için olan versiyonu PC için Xbox Game Pass aboneleri, 10 Kasım tarihi yerine daha ileri bir tarihte EA Play’den yararlanabilecekler.

Açıklamaya nazaran PC için Xbox Game Pass aboneleri, lakin aralık ayından itibaren EA Play oyunlarını oynayabilecekler. Açıklamada oyuncular için bir vakit verilmiş olsa da kesin bir tarih belirtilmedi. Fakat kasım ayı içinde PC için Xbox Game Pass abonelerinin tam olarak ne vakit EA Play’e kavuşacakları açıklanacaktır.

Microsoft ve Electronic Arts ortasında yapılan bu mutabakat elbet ki Xbox Game Pass hizmetini başka oyun aboneliği hizmetlerinden çok daha güzel bir noktaya taşıyacaktır. Halihazırda epeyce uygun olan bu hizmet, EA Play oyunlarının da eklenmesiyle oyunculara daha fazla haz yaşatacak.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın