Doom Artık de Hamilelik Testinde Çalıştırıldı

 Doom Artık de Hamilelik Testinde Çalıştırıldı
Okunuyor Doom Artık de Hamilelik Testinde Çalıştırıldı

Birinci şahıs nişancı tipinin en unutulmaz ve ikonik oyun serilerinin başında gelen Doom’un 1993 yılında piyasaya sürülen yepyeni oyunu, bugüne kadar tost makinesinden hesap makinesine kadar pek çok farklı aygıtta çalıştırılmıştı. Lakin bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan yeni bir görüntü, Doom çılgınlığının hududu olmadığını gösteriyor desek yeridir.

Kendini donanım/yazılım büyücüsü olarak tanımlayan Foone isimli bir Twitter kullanıcısı, bir dijital hamilelik testi üzerinde Doom oynamayı başardığını açıkladı. Daha evvel de emsal bir görüntü yayınladığını fakat o videoda hamilelik testinde sadece bir video oynattığını, etkileşimli bir oyun oynamadığını lisana getiren Foone, bu defa ise hakikaten hamilelik testinde Doom oynamayı başardığını söz etti.

Doom’un hamilelik testinde çalıştırıldığı video 

Öncelikle, hamilelik testinin 128×32 piksel çözünürlüğünde monokrom (siyah-beyaz) bir ekrana sahip olduğunu unutmamanız gerekiyor. Dolayısı ile Doom’un bir hamilelik testinde sunacağı grafik kalitesinin asgarî düzeyde olduğunu unutmamanız gerekiyor. Tekrar de üstte ve aşağıda izlemiş olduğunuz görüntüler, Doom tutkusunun ulaşabileceği noktayı gözler önüne seriyor.

Kelam konusu görüntülerde Foone’un, Doom’u denetim etmek için bir küçük klavyeden dayanak aldığı görülüyor. Iddia edebileceğiniz üzere yönlendirme için kullanabileceğiniz bir mouse bulunmuyor ki ‘iyi’ bir oyun tecrübesi için muhtemelen Doom’u bir hamilelik testi ekranında oynamayı tercih etmezsiniz.

Doom’un hamilelik testinde çalıştırıldığı öteki video 

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın