Bomba tez: PlayStation 5 4K dayanağı vermeyebilir

 Bomba tez: PlayStation 5 4K dayanağı vermeyebilir
Okunuyor Bomba tez: PlayStation 5 4K dayanağı vermeyebilir

Piyasaya sürülmesine birkaç ay kala PlayStation 5 ile ilgili argümanların gerisi arkası kesilmiyor. Son olarak yeni oyun konsolunun 4K çözünürlükte oyun oynatma konusunda yetersiz olduğu argüman edildi. Savın kaynağı ise bu şekil sızıntılarla tanınan Dusk Golem. Golem’in Copcom yetkililerine dayandırdığı bilgilere nazaran şirketin geliştiricileri oyunlarını PlayStation 5’te 4K çözünürlükte çalıştırabilmek için önemli bir uğraş veriyorlar. Hala kimi meselelerin olduğunu sav eden Golem’e nazaran bu meseleler çözülmeye çalışıyor.

Bomba sav: PlayStation 5 4K takviyesi vermeyebilir

Öte yandan bu tezin gerçeği yansıtmadığını düşünen kimi PlayStation tutkunları Golem’i Xbox Series X’in reklamını yapmak için bu şekil bilgiler yaydığı konusunda suçladılar. Bununla bir arada açıklama yapan kimi oyun geliştiriciler (ki ortalarında Quantum Error’u geliştiren TeamKillMedia’da var) oyunların PlayStation 5’te 4K çözünürlükte çalıştığını duyurdular.

Yani oyun geliştiriciler aksini söylüyor olsa da 4K konusunda PlayStation 5’e karşı bu türlü bir savın yer aldığını belirtelim.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın