Bloodborne’un PS5 Remaster Sürümü Ezkaza Listelendi

 Bloodborne’un PS5 Remaster Sürümü Ezkaza Listelendi
Okunuyor Bloodborne’un PS5 Remaster Sürümü Ezkaza Listelendi

2015 yılında PlayStation 4’e özel olarak çıkan From Software’in geliştirdiği Bloodborne‘un PlayStation 5’e ‘Remaster’ sürümünün geleceğiyle ilgili çeşitli söylentiler uzun müddettir bulunuyor. Şimdi bu hususta resmi bir açıklama gelmemiş olsa da söylentileri güçlendiren yeni bir gelişme yaşandı.

Daha evvel PlayStation 5‘in ön sipariş fiyatını da ortaya çıkaran Fransız perakendeci Fnac, şimdi duyurulmamış bir PlayStation 5 Bloodborne oyununu listeledi. Daha sonra oyunun ismi kaldırılsa da oyunun hayranlarını heyecanlandırmaya yetti.

Bloodborne, PlayStation 5’e mi geliyor?

Bloodborne’un PlayStation 5 remaster’ının geleceği bu sene yaz aylarının başında da söylenti olarak ortaya çıkmıştı. Ortaya atılan söylentilerde, oyunun yalnızca PC’ye uyarlanacağı değil tıpkı vakitte PlayStation 5’e de yükseltileceği lisana getirilmişti. Oyunun Fnac tarafından listelenmesi bu söylentileri daha da güçlendirdi.

Yeni kuşak PlayStation konsolundaki geriye dönük uyumluluk sayesinde Bloodborne, PlayStation 5’te oynanabilir olacak olsa da oyunun hayranları PlayStation 5 remaster’ı beklentisi içinde. Ayrıyeten Bloodborne’a sahip olmayan PlayStation 5 kullanıcıları da oyunun tadını yeni konsolda çıkarabilecekler.

Sony’nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu PlayStation Plus Collection‘ın içerisinde Bloodborne da yer alıyor. Şirket, bu programı sayesinde PlayStation 5 kullanıcılarının kimi PlayStation 4 özel oyunlarını erişimini sağlayacak. Yani PS5 kullanıcıları, bir remaster sürümü gelmese de yeni konsolda Bloodborne’u oynayabilecekler.

Doğal oyunun remaster sürümünün yanında Bloodborne 2‘yi de bekleyen oyuncular bulunuyordur. From Software, George R. R. Martin ile Elden Ring’in geliştirmeleri üzerinde çalışıyor, yani yakında vakitte Bloodborne’un devam oyunuyla ilgili bir şeyler görmemiz pek de mümkün durmuyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın