Albus Dumbledore Hogwarts Legacy’de Yer Alacak mı?

 Albus Dumbledore Hogwarts Legacy’de Yer Alacak mı?
Okunuyor Albus Dumbledore Hogwarts Legacy’de Yer Alacak mı?

En son Sony etkinliğinde sırf PlayStation 5’in fiyatı ve çıkış tarihini öğrenmekle kalmamış, tıpkı vakitte gelecekte yayınlanacak birtakım oyunları da görmüştük. Aktiflikte gösterilen bu oyunlar ortasında, tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunan Harry Potter kozmosunu husus edinen rol yapma oyunu Hogwarts Legacy de yer alıyordu.

Hogwarts Legacy’nin geliştirilme evresinde olduğunu ve 2021 yılında oyuncularla buluşacağını duyuran geliştirici firma Avalanche Software, ayrıyeten oyundan bir de fragman yayınlamıştı. Bu fragmandan öğrendiğimiz en kıymetli bilgilerden biriyse Hogwarts Legacy’nin sinemalarda gördüğümüzden çok uzak bir tarih olan 1800’lerin sonunda geçeceğiydi. Bu da sinemalardan tanıdığımız birden fazla ismi oyunda görmeyeceğimiz manasına geliyor lakin biri hariç: Kozmosun en güçlü büyücüsü olan Albus Dumbledore.

Dumbledore’un tarihi:

J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisindeki kurgusal karakterlerden biri olan Dumbledore, 1990’lı yıllarda geçen sinemalarda yaşlı bir büyücü olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Rowling’in aktardığı bilgilere nazaran Dumbledore 1881 yılında doğmuş, yani kendisini oyunun kıymetli bir büyücüsü olarak görebiliriz.

Bu noktada Dumbledore oyunda görünse bile, onu Howgarts Legacy’nin tek odak noktası olarak beklememeliyiz çünkü kendisi 1800’lerin sonunda 20’li yaşlarına şimdi girmemiş ve tarihin en büyük büyücülerinden biri olma unvanını kazanmamıştı. Buraya bir parantez açacak olursak kendisinin daha çok 1945’te kara büyücü Grindelwald’u yenmesiyle ünlendiğini de belirtelim.

Öte yandan Dumbledore’un Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na 1892-1899 yılları ortasında katıldığını hatırlatmakta yarar var ki bu, Avalanche Software’ın oyunun ana akışı olarak 1800’lerin sonunu seçmesinin nedenlerinden sırf biri olabilir. Bununla birlikte Harry Potter serisinde 100’lü yaşlarında gördüğümüz bir karakteri şimdi genç bir ergen olarak görmemiz epeyce enteresan olabilir. Ancak Dumbledore hakikaten oyunda görünecekse nasıl tasvir edilmeli?

Dumbledore Hogwarts Legacy’de nasıl tasvir edilecek?

Şu anda Hogwarts Legacy’nin ana öyküsünün ne olacağını ve haliyle oyunun, Dumbledore’un Hogwarts’ta öğrenci olduğu periyotta geçip geçmeyeceğini bilmiyoruz. Lakin şayet Hogwarts Legacy, Dumbledore’un Hogwarts’a başladığı yıllarda geçecekse geliştirici firmanın, geleceğin Hogwarts Müdürü’nün farklı istikametlerini göstermek için çok fazla seçeneği olduğu söylenebilir.

Bu noktada birçok oyuncu, oyundaki oynanabilir karakterin Dumbledore’a bir çeşit akıl hocası olarak hizmet etmesinin, kişiliğinin ve ideolojisinin gelişmesinde kilit rol oynamasının ve Harry Potter serisindeki en büyük büyücü olmasına yardımcı olmasının mükemmel bir fikir olacağını düşünüyor.

Ters görüşü savunan oyuncular ise oyundaki oynanabilir karakterin Dumbledore’a rakip olmasının ve tıpkı Hogwarts yıllarında James Potter’ın Severus Snape’e yaptığı üzere ona zorbalık yapmasının uygun bir fikir olabileceğini düşünüyorlar.

Harry Potter serisinde Dumbledore’u artık yaşını başını almış, kainatın en büyük büyücülerinden biri olarak görmüştük. Bununla birlikte Fantastik Canavarlar serisinde kendisi daha genç fakat yeniden de aklı başında biri olarak karşımıza çıkmıştı. Bu bakımdan Avalanche’ın şimdi ergenlik çağında olan Albus’u nasıl tasvir edeceğini nitekim merak ediyoruz.

Tahminen de kendisi, Hermione Granger’a benzeri her şeyi bilen bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Yoksa Neville Longbottom üzere dertsiz ve sakar bir çocuk mu olacak? Tüm bu soruların cevabını öğrenmek için 2021’i, oyunun piyasaya sürülmesini beklememiz gerekiyor. Elbette, karakterin oyunda yer alıp almayacağını bilmediğimizi ve tüm bu içeriğin spekülasyonlardan yola çıkılarak oluşturulduğunu da unutmamak gerekiyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın