470 TL Fiyata Sahip Doom Eternal, Xbox Game Pass’e Geliyor

 470 TL Fiyata Sahip Doom Eternal, Xbox Game Pass’e Geliyor
Okunuyor 470 TL Fiyata Sahip Doom Eternal, Xbox Game Pass’e Geliyor

Microsoft’un dünyanın en büyük oyun stüdyolarından biri olan Bethesda’yı almasıyla birlikte bu bölümdeki dengelerin çok yakında değişeceğini düşünüyorduk. Bu hususta birinci atılım ise geldi. Microsoft, 1 Ekim’de Xbox Game Pass’e Bethesda’nın beğenilen oyunu Doom Eternal’ı getiriyor. Microsoft’un şirketi satın almasından beri Xbox’ın abonelik hizmetine sunulan birinci Bethesda oyunu olacak Doom Eternal, 2016 yılında çıkan Doom’un devamı niteliğindeydi. 

Bu yıl ilkbahar aylarında piyasaya çıkan Doom Eternal, Xbox’ın mağazasında 470 TL’ye satılıyor. Böylesine değerli ve aktüel bir oyunun Xbox Game Pass’e gelmesi ise pek çok oyuncuyu Xbox’ın kütüphanesine çekecektir. 

Yapılan bu duyuru, Microsoft’un Bethesda’nın da üst kuruluşu olan ve id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios üzere pek çok oyun firmasını bünyesinde barındıran ZeniMax Media’yı satın alacağı haberlerle tıpkı anda paylaşıldı. Xbox’ın lideri Phil Spencer, ZeniMax’i satın alma planlarının bu firmalara ilişkin ikonik serilerin Xbox Game Pass’e eklemek için yapıldığını açıklamıştı. 

Hem PC hem de konsollar için bulunan bu abonelik sistemi, önümüzdeki günlerde çok daha fazla Bethesda oyunuyla karşımıza çıkacaktır. Game Pass sisteminde halihazırda Fallout 76 üzere oyunların bulunduğunu hatırlatalım.

Bethesda’nın beklenen oyunları direkt Game Pass’e gelir mi?

Oyun bölümünde büyük heyecan yaratan Bethesda satışının akabinde gözler yeni oyunların nasıl yayınlanacağına döndü. Microsoft’un Bethesda oyunlarını Sony’e rakip olabilmek içine exclusive olarak çıkarıp çıkarmayacağı şu anda bilinmiyor, fakat Starfield, Elder Scrolls 6 üzere çok beklenen oyunların direkt Game Pass’e gelmesi, Xbox’a olan ilgiyi ziyadesiyle artıracaktır. Pekala sizler Doom Eternal’ı Xbox Game Pass’le oynamak ister misiniz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın