YouTuber Tayfun Demir’in Dolandırıcılık Hataları Ortaya Çıktı

 YouTuber Tayfun Demir’in Dolandırıcılık Hataları Ortaya Çıktı
Okunuyor YouTuber Tayfun Demir’in Dolandırıcılık Hataları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Tayfun Demir isimli bir YouTuber’dan bahsetmiştik. 44 başka cürümden aranan ve kendini 2007 yılından beri meyyit gösteren bu YouTuber, Muğla’da düzenlenen bir operasyonla yakalanmıştı. Tam bir kabahat makinesi olduğu ortaya çıkan YouTuber’ın hayat öyküsü, kendisinin sinemalara mevzu olacak bir yaşantısının olduğunu gözler önüne seriyor.

Milliyet’te yer alan bir habere nazaran Demir’in hayatında yok yok. O denli ki bu YouTuber, 2007 yılında karıştığı bir dolandırıcılık cürmünden mahpus cezasına çarptırılıyor. 2011 yılında firar eden YouTuber, düzmece evraklarla kendini meyyit olarak göstermesi sonucunda hakkındaki suçlamalardan kurtuluyor. Edinilen bilgilere nazaran Demir, kendini meyyit gösterdiği devirlerde 100’ü aşkın aranma kaydına sahipti.

Kolluk kuvvetleri, Demir’in izine 6 ay evvel ulaşmış. Bunun üzerine teknik takibe alınan Tayfun Demir’in aslında ünlü bir YouTuber olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerine iz sürmeye devam eden kolluk kuvvetleri, Demir’in Muğla’da yaşadığını tespit edip, adresine baskın düzenliyor. Edinilen bilgilere nazaran YouTuber, polisler tarafından yakalandığında da geçersiz kimliğini taşıyordu.

YouTuber, ölmediği fark edilene kadar da boş durmamış

Edinilen bilgilere nazaran YouTuber, kendini meyyit gösterdikten sonra da türlü türlü işlere bulaşıyor. Örneğin bu vatandaş, 2018 yılında ülkemizdeki tanınan bilgi müsabakalarından bir adedine katılma cüretini göstermiş. Ayrıyeten bu süreçte de bir sincaba protez kol yaparak YouTube’da nam salmaya başlamış. Hayvanlara olan ilgisiyle öbür hayvanseverlerin sevgisini kazanmayı başaran Tayfun Demir, hayvanlara mama alma mazeretiyle de insanların kimliklerini toplayıp, muhtemelen bu kimliklerle dolandırıcılık yapmaya devam etti.

YouTuber’ın kullandığı uydurma kimliklerden bir tanesi, İstanbul’da tekstilcilik yapan “Tayfun Demir” isimli bir vatandaş. Milliyet’e açıklamalarda bulunan tekstilci, 2011 yılında para çekmek için postaneye gittiğinde kimliğinin kopyalandığını öğrendiğini söylüyor. Bunun üzerine savcılığa gitse de kendini kurtarmakta zorluk çektiğini söyleyen tekstilci, dolandırıcı YouTuber’ın kendi ismine geçersiz kart çıkartıp borç yaptığını, bununla ilgili olarak da davalar açıldığını söylüyor. Tekstilci, 2017 yılına kadar YouTuber’ın başına açtığı işlerden kurtulmaya çalışmış.

Dolandırıcı YouTuber’ın mağdurları yalnızca tekstilci olan Tayfun Demir değil. Yeniden Tayfun Demir isimli öbür bir vatandaş da YouTuber’ın dolandırıcılık kurbanlarından oluyor. Bu vatandaş üzerine uydurma kimlikle kredi başvurusu yapan YouTuber, bu defa bir şey yapamamış. Zira kredi çekme teşebbüsünde bulunmayan asıl Tayfun Demir, bankadan aranması üzerine hadisesi fark ederek yetkili mercilere gerekli müracaatları yapmış. 

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın