Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Pekala artık ne olacak?

 Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Pekala artık ne olacak?
Okunuyor Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Pekala artık ne olacak?

Tüm dünya nefesini tutmuş koronavirüs aşısının bulunmasını bekliyordu. Nihayet beklenen haber Rusya’dan geldi.

Rusya devlet lideri Putin aşının bulunduğunu açıkladı. Ayrıyeten aşının tescillendiği ve tüm denemelerden geçtiği de belirtildi. Pekala bu aşı hakikaten işe yarayacak mı?

Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Pekala artık ne olacak?

Rusya Devlet Lideri Putin’in açıklamasına nazaran aşı covid-19’a karşı kararlı bir bağışıklık oluşturuyor. Hatta o denli ki Rusya Lideri bu aşıyı kızı üzerinde de kullanmış. Elbette bu bilgi hala teyide muhtaç

Hali hazırda pek çok ülkenin covid-19 için aşı çalışmaları yürüttüğü biliniyordu. ABD ve Çin başta olmak üzere Hindistan, Güney Kore, Rusya, Almanya ve Fransa aşı konusunda kıymetli etap kaydetmişlerdi.

Nihayet birinci aşı açıklaması Rusya’dan geldi. Şimdilik aşının ne derece sağlam olduğu, ne üzere yan tesirlere neden olacağı bilinmiyor. Muhtemelen bunu vakit gösterecek.

Sonuç ne olursa olsun Rusya bu atağıyla ezeli rakibi ABD’nin önüne geçmiş oldu. Putin’in açıklamasının akabinde gözle Dünya Sıhhat Örgütü’ne çevrilmiş durumda. Bakalım DSÖ aşının kullanabilirliğini onaylayacak mı?

Daha da değerlisi Rusya bu aşıyı hangi ülkelere verecek. Ya da fiyatı ne olacak? Bu soruların hepsi önümüzdeki günlerde cevap bulacaktır. Şu an için beklemedeyiz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın