Öğrencilere Fiyatsız İnternet Paketi Uygulaması Sürecek

 Öğrencilere Fiyatsız İnternet Paketi Uygulaması Sürecek
Okunuyor Öğrencilere Fiyatsız İnternet Paketi Uygulaması Sürecek

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği kümelerden bir tanesi, hiç elbet öğrenciler oldu. Aylardır okuldan uzakta olan öğrenciler, eğitimlerine uzaktan devam etmeye çalışıyorlar. Bu bağlamda ülkemizde de uzaktan eğitim süreci, çeşitli tartışmalarla birlikte başlamış durumda. Şimdiyse bu mevzuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu‘ndan kıymetli bir açıklama geldi.

Türkiye, internet altyapısı konusunda istenen noktada değil. Üstelik ülkemizdeki internet abonelik fiyatları da son yıllarda cep yakmaya başladı. Hal bu türlü olunca da birtakım öğrenciler, uzaktan eğitim kapsamında internete erişememekten sıkıntı yakınıyorlardı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun son açıklamalarıysa öğrencilere takviye verileceğini gösteriyor.

Öğrencilere fiyatsız internet paketi verilecek

Adil Karaismailoğlu, Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu‘nda düzenlenen Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin (AUS) lansman etkinliğinde konuştu. Yaptığı açıklamalarda öğrencilerin durumuna değinen bakan, “Muhtaçlık olduğu sürece öğrencilerimize fiyatsız internet paketlerini vermeye devam edeceğiz.” dedi. Lakin Karaismailoğlu, şu an için bu fiyatsız internet paketinin ayrıntılarına değinmedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, salgının başlangıcından bugüne dek hem sabit internet (yüzde 51) hem de taşınabilir bilgi kullanımının (yüzde 56) arttığını söyledi. Bu bahiste çalışmalarını devam ettirdiklerini tabir eden Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’mize ve vatandaşlarımıza her vakit en iyiyi, en hoşu ve en yeniyi vermek için durmadan çalışacağız.” tabirlerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu’nun öğrencilere internet paketi verilmesi ile ilgili açıklaması şu formda:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak öğrencilerimizin uzaktan eğitim süreçlerine takviye oluyoruz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile gereksinim olduğu sürece öğrencilerimize fiyatsız internet paketlerini vermeye devam edeceğimizin altını çizmek istiyorum.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın