Hong Kong’da nisanda virüsü yenen hasta ağustosta yine Covid-19’a yakalandı

 Hong Kong’da nisanda virüsü yenen hasta ağustosta yine Covid-19’a yakalandı
Okunuyor Hong Kong’da nisanda virüsü yenen hasta ağustosta yine Covid-19’a yakalandı

Hong Kong Üniversitesi’nde vazifeli araştırma takımının kayıtlara geçirdiği hadisenin, 33 yaşında bilişim uzmanı bir erkek olduğu belirtildi.

“rthk.com”un haberine nazaran, nisan sonunda Covid-19 tedavisi gördükten sonra taburcu edilen erkeğin, bu ay İspanya’yı ziyaretinden sonra tekrar yaptırdığı yeni tip corona virüs testinin sonucu olumlu çıktı.

VİRÜSÜN GENETİK DİZİLİMİ FARKLILIK GÖSTERİYOR

Uzman grubu, “genetik dizilimin, hastaya nisan ve ağustos aylarında buluşan virüs tiplerinin açıkça farklı olduğunu gösterdiğini” açıkladı.

Bilim insanları, “Birçokları güzelleşen Covid-19 hastalarının, enfeksiyona karşı bağışıklığı olduğuna inanıyor lakin birtakım hastaların birkaç ay sonra antikor düzeyinin azaldığının delili mevcut. Bulgularımız, SARS-CoV-2’nin, hastalar doğal enfeksiyon yoluyla bağışıklık kazanmış olsa bile soğuk algınlığıyla bağlantılı başka yaygın insan corona virüslerinde olduğu üzere global insan nüfusunda sürüp gidebileceğini ortaya koyuyor ” tabirini kullandı.

Uzmanlar, Covid-19’a yakalanıp güzelleşenlerin maske takmayı ve toplumsal uzaklık kurallarına uymayı sürdürmesi gerektiğini de kelamlarına ekledi.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİNİ 60 SANİYEDE İZLEYİN

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın