Fahrettin Koca, Aşının Çıkış Tarihiyle İlgili Açıklama Yaptı

 Fahrettin Koca, Aşının Çıkış Tarihiyle İlgili Açıklama Yaptı
Okunuyor Fahrettin Koca, Aşının Çıkış Tarihiyle İlgili Açıklama Yaptı

Dünyada 27 milyonu aşkın kişinin hayatında olumsuz tesirlere neden olan ve yüz binlerce kişinin vefatına sebep olan koronavirüs, ülkemizde de tesirini artırmaya devam ediyor. O denli ki yeni alınan tedbirlerle mesken hariç Türkiye’nin her yerinde maske takılması mecburiliği getirildi.

Birçok kişinin fazla olağanlaşması sonucunda geri getirilen tedbirler, birçok kişinin aklına da tam olağanlaşmanın ne vakit geleceği sorusunu getiriyor. Alışılmış ki bu tam olağanlaşma için gereken bir şey bulunuyor: aşı.

Koca: 2021 yılında aşı gelebilir

Bugün Türkiye’nin koronavirüs çabasına ait açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, bilhassa aşı konusunda makul bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Yapılan açıklamalarda Türkiye’deki aşı çalışmalarının yanı sıra yurt dışındaki aşı çalışmalarına dair de açıklamalar yapıldı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Rusya’daki aşı faz 3 çalışması için Türkiye’ye müracaat edildiğini, belgenin kâfi görüldüğünü bildirdi. Önümüzdeki hafta Rusya’daki aşının faz 3 çalışmalarına müsaade verilebileceği de belirtildi.

Türkiye’deki aşı çalışmalarıyla ilgili de bir açıklama getiren Fahrettin Koca, Türkiye’de toplam 13 tane aşı çalışması olduğunu aktardı. Koca, yaptığı açıklamalarda Aşı 2021 Nisan, Mayıs, Haziran üzere ortaya çıkmış olursözlerini kullandı.

9 Eylül prestijiyle Türkiye’de toplamda 8 milyon 105 bin 222 adet koronavirüs testi gerçekleştirildi. Bu testler sürecinde 284 bin 943 toplam hasta sayısına ulaşılırken 6 bin 837 kişi hayatını kaybetti.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın