Elon Musk ve Bill Gates’in Twitter hesabı hacklendi mi? Bitcoin Siber Saldırı…

 Elon Musk ve Bill Gates’in Twitter hesabı hacklendi mi? Bitcoin Siber Saldırı…
Okunuyor Elon Musk ve Bill Gates’in Twitter hesabı hacklendi mi? Bitcoin Siber Saldırı…

Tesla CEO‘su ve SpaceX‘in kurucusu Elon Musk, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos ve ünlü ABD’li rapçi Kanye West ile teknoloji devi Apple‘ın sosyal medya hesapları hacklendi. Hesaplardan sanal para birimi Bitcoin istenilerek “Adresime gönderilen tüm Bitcoin ödelemerini iki katına çıkarıyorum” paylaşımı yapıldı. Twitter‘dan yapılan açıklamada, “Olayla ilgili kısa süre içinde bilgilendirme yapacağız” denildi.

Apple’ın resmi, Musk, Gates, Kanye West ve Jeff Bezos’un kişisel hesaplarından yayınlanan Bitcoin paylaşımı saniyeler sonra silinse de yeniden paylaşıldı.

PAYLAŞIMDA BITCOIN İSTEDİLER

Yapılan paylaşımda “Adresime gönderilen tüm BTC ödemelerini iki katına çıkarıyorum. 1000 dolar gönderiyorsun ve 2000 dolar geri göndereceğim!” ifadeleri kullanıldı.

Yaklaşık yarım saat içinde hackerların belirttiği Bitcoin adresine 50 bin dolardan fazla para gönderildi.

SOSYAL MEDYADA YANKI UYANDIRDI

Dünya devlerinin sosyal medya hesaplarının hacklenmesi büyük yankı uyandırırken, olay Twitter’da en çok konuşulanlar arasına girdi.

TWITTER’DAN AÇIKLAMA

Twitter’dan yapılan açıklamada “Bazı Twitter hesaplarında güvenlik sorununun yaşandığının farkındayız… Olayla ilgili kısa süre içinde bilgilendirme yapacağız” denildi.

İŞTE HACKLENEN HESAPLARDAN BAZILARI

Kaynak: Sözcü

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın