Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha gelişmişini üretmek mecburiyetindeyiz

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha gelişmişini üretmek mecburiyetindeyiz
Okunuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha gelişmişini üretmek mecburiyetindeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tuzla’da Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Türkiye savunma endüstrisinde kararlı bir halde yoluna devam ediyor. Savunma alanında güçlü ve bağımsız olamayan milletlerin istikballerine inançla bakabilmeleri mümkün değildir. Savunma sanayi duraklamayı kaldırabilecek bir alan değildir. Daha ileriye gitmek, daha gelişmişini üretmek mecburiyetindeyiz.

Ülkemizin nüfuzundan ve gücünden rahatsız olanlar, Türkiye’yi eskisi üzere istikrarsızlık batağında mahkum edebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye’nin demokratik hukuk devleti niteliğine yönelik her saldırıyı engelleyerek, her oyunu bozarak yolumuza devam edeceğiz. Maksadımız, kritik hiçbir alanda dışarıdan muhtaçlık duymayacak bir savunma sanayi geliştirme ve üretim altyapısı inşa etmektir. Türkiye, dünyada kendi savaş gemisini tasarlayıp üretebilen 10 ülkeden birisidir.

Artık gizlemeye gerek duymadıkları cüretkarlıkla her türlü askeri ekonomik toplumsal kargaşayı kullanıyorlar. Milletimiz 7 yılı aşkın müddettir ulusal iradenin demokrasinin yanında yer alarak bu oyunları bozmuştur. Geçmişte aldıkları derslerden yetinmeyenlerin artık gözü 2023’e diktikleri anlaşılıyor. Gelin uçak gemisi de inşa edelim. Kaybedecek tek bir anımızın olmadığı şuuruyla, çalışıyor, üretiyor, gayret ediyoruz.

GİRESUN’DAKİ SEL FELAKETİ

Giresun’da şiddetli sel felaketi sonucunda birinci aldığımız haberlerde 5 ölümüz vardı. Yaralılarımızın sayısı 12 civarındaydı aramalar devam ediyor. Kurtarılanlar 150’ye yakındı. Rize’de sel felaketi vardı. Orada da yaralılar var. Devlet olarak buradaki tahribatı, yıkımı Allah’ın müsaadesiyle hızla aşarız. Ben çabucak İçişleri Bakanımı tıpkı biçimde Bekir Pakdemirli Murat Kurum bakanınımı bölgeye gönderdim. Bakanlarım biz bunu yaşamadık diyorlar.”

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın