Corona virüsü yendi: 10 dakikalık oksijen için tüm servetimi verirdim

 Corona virüsü yendi: 10 dakikalık oksijen için tüm servetimi verirdim
Okunuyor Corona virüsü yendi: 10 dakikalık oksijen için tüm servetimi verirdim

Mersin’de tedavisiyle corona virüsü yenen Ahmet Yertan, ”10 dakikalık oksijen için tüm servetimi verirdim” sözlerini kullandı. 

Ahmet Yertan, paklık şefi olarak vazife yaptığı Tarsus Devlet Hastanesi’nde, 10 Mart’ta corona virüse yakalandığını öğrendi. 

Yertan, 48 günlük corona virüs tedavisinin 21 gününü entübe olarak geçirdi.

Plazma tedavi ile yine hayata tutunmasının akabinde taburcu edilip meskenine gönderildi.

”ENTÜBE HALİNİ HATIRLAMIYORSUNUZ”

Tedavinin ardındajn konutunda dinlenen 49 yaşındaki Yertan, şahsî hijyenine dikkat ettiğini, çalıştığı süreçte de etrafındaki herkese çok uzaklıklı yaklaştığını belirterek, “Çok makus bir süreç. Entübe halini aslında hatırlamıyorsunuz. Halüsinasyonların, hayallerin görüldüğü bir süreç. Öteki tarafa gidip gelmek üzere bir şey. Bunu yaşayan bilir. Birtakım beşerler hala buna inanmıyor. Bu süreç devam ediyor. Birtakım beşerler hala anlamış değil ne yazık ki” diye konuştu.

’48 gün sonra meskene güzel geldin’ yazısı ile karşılandı

Güzelleşme belirtileri göstermesinin akabinde hastanede yaşadıklarını anlatan Yertan, “Yoğun bakımdan çıktıktan sonra hemşirelere ‘Buraya nereden geldim, kaç gün kaldım’ diye sormak zorunda kaldım. Hastaneye ne vakit geldiğimi, kaç gün kaldığımı hatırlamıyordum. 21 gün sonra entübe kalmışım, konuta geldiğimde çocuklarım ’48 gün sonra meskene beğenilen geldin’ diye yazı yazmışlar”dedi.

”10 DAKİKALIK OKSİJEN İÇİN SERVETİMİ VERİRDİM”

Nefessiz kalmanın, oksijensiz kalmanın ne demek yaşayanlarının bileceğini tabir eden Yertan, ”Kaslarım erimiş, yürümeyi unutmuşum. Lavaboya gidip gelişim olan 5 dakikanın hesabını yaptım. Burnumda hortumla lavaboya gidip geliyordum, kendimi o denli kandırıyordum hala oksijen alıyormuşum üzere. O vakit kendi kendime ’10 dakikalık oksijen için tüm servetimi verirdim’ dedim. Bunu lakin yaşayan bilir” sözlerini kullandı.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın