Aktüel Koronavirüs Tablosu Twitter’dan Paylaşılmayacak

 Aktüel Koronavirüs Tablosu Twitter’dan Paylaşılmayacak
Okunuyor Aktüel Koronavirüs Tablosu Twitter’dan Paylaşılmayacak

Yeni tip koronavirüs ya da COVID-19 olarak isimlendirilen salgın, birinci olarak geçtiğimiz yılın aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Tüm dünyayı saran pandemi ülkemizde de kendisini gösterdi. Binlerce kişi rahatsızlığı yaşarken ne yazık ki çok sayıda vatandaşımızı da bu salgında kaybettik.

Koronavirüs salgınının ülkemize de geldiğini 11 Mart’ın birinci saatlerinde duymuştuk. Birinci can kaybı hadisesi ise 17 Mart’ta yaşanmıştı. Koronavirüs ile uğraşın adeta yüzü haline gelen Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca ise sayıları her gün bir tablo ile Twitter hesabından açıklıyordu.

Tablolar artık Twitter’dan paylaşılmayacak

Sıhhat Bakanı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımdaToplum Bilimleri Konseyimizin önerisi ile Salgın Idaresinin yanlışsız bağlantısı açısından bundan sonra günlük ve haftalık daha ayrıntılı bilgileri http://covid19.saglik.gov.tr adresinden takip edebileceksiniz. Değerli gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.” tabirlerini paylaştı. 

Sıhhat Bakanlığı, 29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ağır bakım ve entübe hasta sayılarını yayınlama uygulamasına son vermişti. Şu ana kadar ülkemizde 7 milyondan fazla COVID-19 testi yapıldığı söz ediliyor. 

Bilhassa Ağustos ayından itibaren hadise sayıları tekrar süratle artmaya başladı. Bilgilerin Sıhhat Bakanlığı portalı olan http://covid19.saglik.gov.tr üzerinden paylaşılmaya başlanması ile birlikte daha ayrıntılı bilgilere de tek elden ulaşabilmek mümkün oldu. 

Sıhhat Bakanı ihtarlarına devam ediyor

Salgın mühletince Twitter’ı etkin olarak kullanmaya devam eden Bakan Koca, sık sık pandemi tedbirlerini hatırlatmaya da devam ediyor. Faal hadise sayısının bugün 649 daha arttığını tabir eden bakan, ağır hasta sayısının da 1.000’in üzerinde olduğunu da açıkladı.

Koronavirüs pandemisini en süratli halde ve en az hasarla atlatabilmemiz için her bir vatandaşımızın tedbirlere uyması gerekiyor. Maskelerimizi takmamız, hijyene değer vermemiz, toplumsal arayı muhafazamız pandemiyi yenmemizi sağlayacaktır.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın