Türk Telekom’dan Gençlere “START”

 Türk Telekom’dan Gençlere “START”
Okunuyor Türk Telekom’dan Gençlere “START”

Ağır ilgi gören ve 16 binden fazla yeni mezunun, 4 binden fazla stajyer adayının başvurduğu Start Programında genç yetenekler, telekomünikasyon bölümünü 360 derece deneyimleme fırsatı bulacak.

Türk Telekom, yenilikçi ruhuyla gençlere hitap etmeye devam ediyor. Genç yetenek programı ‘Türk Telekom START’ın Staj Programı’na kabul edilen gençler, 17 Ağustos’ta online stajlarına başlıyor. 5 hafta sürecek “START Stajım Online Gelişim Programı’na dahil olacak gençler, staj boyunca, online olarak kapsamlı bir eğitim- gelişim sürecine tabi tutulacaklar.

50 gence Türk Telekom’da staj imkânı

Türk Telekom START Programına gösterilen ağır ilgiden keyifli olduklarını söyleyen Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, “Tüm mülâkat ve müracaat sürecimizi online olarak yürüttük. Üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, yeni mezunlar, yüksek lisans öğrencileri ile iş hayatında en fazla bir yıl tecrübesi olan gençlerin başvurabildiği Türk Telekom START programımızda START Stajım Modülüne tam 4 bin 406 müracaat aldık. Bu müracaatlar ortasından çeşitli mülâkatlar sonucunda 50 gencin Türk Telekom’da staja başlamasını planlıyoruz. Bu yıl pandemi sürecinin de tesiriyle birinci sefer START Staj programımızı, müracaatlardan gelişim programına kadar, uçtan uca online olarak tasarladık. İnanıyorum ki gençlerimiz, START Stajım Online Gelişim Programı sayesinde tüm meslek seyahatlerinde yararlanacakları eşsiz bir tecrübenin kesimi olacaklar” dedi.

Program kapsamında gençler, telekomünikasyon bölümünü yakından tanıma, oyunlaştırma, yazılı bağlantı, sunum maharetleri, Office Programları üzere birçok alanda eğitim alma fırsatına sahip olacaklar. Program mühletince Türk Telekom üst yöneticileriyle de sohbet ortamında bir ortaya gelecek olan adaylar, tıpkı vakitte büyük fotoğraftan küresel trendlere kadar, çeşitli aktüel bahislerde vizyon geliştirici oturumlara dahil olacaklar. Yeni kuşak çalışma süreçlerinden tasarım odaklı düşünme yaklaşımı ile gelişimleri desteklenecek START’lar, proje fikri geliştirme, tasarlama ve stajları boyunca hazırladıkları projeleri heyete sunma imkanı bulacaklar.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın