MediaMarkt Startup Challenge için müracaatlar başladı

 MediaMarkt Startup Challenge için müracaatlar başladı
Okunuyor MediaMarkt Startup Challenge için müracaatlar başladı

Geleceğin teknolojilerini kurgulayan şirketlerle, perakendeyi tekrar şekillendirecek girişimcileri bir ortaya getirmeyi hedefleyen projeye müracaatlar, mediamarktstartupchallenge.com adresi üzerinden 11 Eylül tarihine kadar devam edecek. Kazananlar ise 20 Ekim tarihinde açıklanacak.

MediaMarkt Startup Challenge için müracaatlar başladı

MediaMarkt Startup Challenge’ın evvelki yıllarının kazanan girişimcilerinden BuyBuddy’nin kasasız ödeme tahlilleri ve Udentify’ın yüz tanıma/takip teknolojilerini kullanarak pazar araştırmalarında çok daha âlâ tahliller elde edilmesini sağlayan bir BI (business intelligence) tahlili ise çeşitli MediaMarkt mağazalarında kullanılmaya başlandı.

Avrupa’nın açık orta 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın gerçekleştirdiği “MediaMarkt Startup Challenge” projesinin üçüncü periyodu için müracaatlar başladı. Perakende dünyasında, inovatif değişikliklerle fark yaratan ve dönüştüren uygulamaları hayata geçirmeyi amaçlayan proje kapsamında teşebbüsçüler, 11 Eylül tarihine kadar müracaatlarını yapabilecek. Müracaatlar mediamarktstartupchallenge.com adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte edebilen ve bu bağlamda perakende bölümüne yönelik tahliller geliştiren projeler ortasından istenilen kriterlere uygun 10 proje ise, 20 Ekim günü dijital olarak düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde uzman heyete sunumunu yapacak.

Startuplara projelerini Avrupa’da hayata geçirme fırsatı

MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde birinci üçe giren projeleri hayli cazip mükafatlar bekliyor. Birinci olan proje, Münih’te gerçekleşecek Plug and Play Retailhub Programı’na katılmanın yanı sıra; teşebbüsçüler için kurumsal iştirakler sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi’nin en etkin yatırımcıları ortasında olan Plug and Play’in teşebbüsçü ağına dahil olma fırsatı yakalayacak. İkinci olan proje ise MediaMarkt mağazalarında pilot uygulama fırsatı ve Kategori Mağazacılığı Derneği’ne tahlillerini sunma hakkı elde edecekken; üçüncü olacak proje de yeniden MediaMarkt mağazalarında pilot uygulama imkanına sahip olacak.

Kazanan projeler MediaMarkt ile iş birliğine başladı

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge’ın birinci yılının kazanan girişimcilerinden BuyBuddy’nin kasasız ödeme tahlili bugün MediaMarkt Türkiye’nin Ümraniye, EMAAR ve Metropol mağazalarında çoktan kullanılmaya başlandı. BuyBuddy, müşteri davranışlarını gerçek vakitli olarak kasada beklemeksizin ödemelerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir IoT aygıt sunuyor. Tıpkı yılın öbür bir başarılı projesi Udentify ise MediaMarkt Türkiye’nin Kozyatağı, EMAAR, MOI, Brandium, Denizli ve Ankara Antares olmak üzere 6 farklı mağazasında kullanılırken proje, yüz tanıma ve takip teknolojilerini kullanarak pazar araştırmalarında çok daha güzel tahliller elde edilmesini sağlayan bir BI (business intelligence) tahlili sunuyor. Birebir vakitte bu firmalar Almanya’daki Plug and Play Retailhub’ta kendilerini tanıtma fırsatı buldu.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen MediaMarkt Startup Challenge 19’un kazananı şahsî eşyayı fizikî olarak; kent merkezi, AVM, plaj, konser salonu üzere belirlenen yerlerde inançlı olarak saklamaya yarayan Bagaj isimli taşınabilir uygulama olmuştu. Şu anda Almanya’daki Plug and Play Retailhub’ta olan teşebbüsün önümüzdeki günlerde MediaMarkt’ta pilot çalışmalarını hayata geçirmesi planlanıyor.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın