Kafa Derisi Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

 Kafa Derisi Kaşıntısına Ne İyi Gelir?
Okunuyor Kafa Derisi Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Genellikle uzun saçlı kişilerde görülen kafa derisindeki kaşıntı çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Özellikle kepek sorunu yaşayan kişilerde kaşıntı daha sıklıkla meydana gelir. Saç derinizdeki kaşıntının bir diğer nedeni de egzama hastalığı olabilir. Saçlarınızdaki kaşıntıları önlemek için saçınızı sürekli temiz tutmalı ve ılık su ile yıkamalısınız. Saçlarınızı mümkün oldukça sıcak sudan uzak tutun. Saçlarınızda meydana gelen sorunlar bazı durumlarda psikolojik olabilir, bu nedenle olabildiğince stresten uzak durmalısınız. Saçlarınız için düzenli maskeler uygulayarak saçlarınızın beslenmesini ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığı için gerekli bakımları yapmalı olabildiğince saç ısıtıcılarından uzak durmalısınız. Saçlarınızın canlı görünmesi için bitkisel bakım yağlarını kullanabilirsiniz.

Saç Diplerindeki Kaşıntı İçin Bitkisel Maske Malzemeleri:

-8 adet dövülmüş aspirin

-2 yemek kaşığı üzüm sirkesi

-2 tatlı kaşığı tuz

-2 yemek kaşığı biberiye yağı

Hazırlanışı: Malzemelerin tümünü temiz bir kap içerisine ekleyerek malzemeler birbiri içinde karışana kadar güzelce karıştırın elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza boya işlemi uyguluyor gibi uygulayabilirsiniz maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra saçlarınızda iki saat bekletip saçınızın yapısına uygun bir şampuan ile temizleyebilirsiniz. Saçlarınızda ki kaşıntının kafa derisi kaşıntısına ne iyi gelir azalması için maskeyi saçlarınıza hafta da bir uygulayabilirsiniz.

Saç Kaşıntısını Önleyen Bitkisel Maske Malzemeleri:

-2 yemek kaşığı Hint yağı

-2 adet yumurta sarısı

-2 çay kaşığı tuz

-2 yemek kaşığı alkol

Hazırlanışı: Listedeki malzemelerin tümünü temiz bir cam kase içerisine ekleyerek malzemeleri güzelce karıştırın. Saçlarınızdaki kaşıntıların azalması için hazırladığınız maskeyi saçlarınıza tıpkı boya sürer gibi güzel bir şekilde sürerek maskeyi saçlarınıza yedirin. Kaşıntıların azalması için maskeyi saçlarınızda 2 saat kadar bekletip saçlarınızı ılık su ile saçınızın yapısına uygun bir şampuanla temizleyiniz. Maskeyi 7 günde bir saçlarınıza uygulayarak saçlarınızdaki kaşıntının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Maden Suyu ile Saç Maskesi Malzemeleri:

-10 adet aspirin

-2 adet maden suyu

Hazırlanışı: Yukarıdaki malzemelerin ikisini de bir kap içine ekleyip iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın yarısını saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Diğer yarısını da ağzı kapalı bir kap içerisine ekleyerek buzdolabında saklayın. Maskenin saçınızda etkili olması için 15 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Gerekli sürenin sonunda saçlarınızı ılık su ile saç tipinize uygun şampuan ile temizleyiniz. Maskeyi haftada bir defa uygulayarak saç diplerinizdeki kaşıntının azalmasını sağlayabilirsiniz. Buzdolabında sakladığınız maskeyi de bir sonraki hafta saçlarınıza sürebilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın