Instagram uydurma hesapları tek tek silecek!

 Instagram uydurma hesapları tek tek silecek!
Okunuyor Instagram uydurma hesapları tek tek silecek!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Instagram, ülkemizde de ağır olarak kullanılıyor. Lakin her uygulamada olduğu üzere Instagram‘da da fake hesap dediğimiz gerçek olmayan profiller ziyadesiyle mevcut. İşte bu durumun önüne geçmek isteyen yetkililer, çok yakın bir vakit dilimi içerisinde harekete geçecek. Buna nazaran artık kuşkulu hareketleri tespit edilen hesaplar takibe alınacak ve geçersiz olduğu tespit edilirse hesap silinecek. İşte detaylar!

Instagram düzmece hesapları tek tek silecek!

Çabucak çabucak her toplumsal medya uygulamasının en büyük sıkıntılarından biri bot ya da geçersiz hesaplardır. Natürel ki de Instagram da bünyesinde bol bol bu fake hesaplardan barındırıyor. Bunları temizlemek için harekete geçen yetkililer, yakın vakit içerisinde fake hesapları tespit edebilecek bir sistemi tanınan platforma getirmeyi planlıyor. Böylelikle geçersiz profiller tek tek tespit edilecek ve gerekirse hesap sonsuza kadar silinecek. Pekala lakin bu sistem nasıl işleyecek? Uydurma profiller nasıl tespit edilecek?

Instagram‘ın bu hususta belirlediği kıymetli şartlar var. Bunlardan birincisi takipçilerin pozisyonu. Şayet bir profilin takipçileri etraftan değil de daha çok bölge dışından ise profil kuşkulu hesap olarak isimlendirilecek. Bunun yanı sıra otomatik takipçi artışı da kuşkulu hesap pozisyonuna gelmeniz için kâfi bir data olacak. Takibe alınan bu hesaplardan birinci olarak kimlik doğrulama istenecek ve bu doğrulama istendiği üzere olmazsa yapılan paylaşımlar daha az takipçiye gösterilecek. Hatta durumun devamı halinde hesap büsbütün silinecek.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın