İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları

 İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları
Okunuyor İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Adımları

İnstagram kullanıcı adı değiştirme adımları, profilinize ait olan kullanıcı adını çeşitli sebeplerden dolayı değiştirmek istediğinizde kullandığımız yöntemleri ifade etmektedir. İnstagram kullanıcıları, kullanım şartlarını yerine getirerek belirli aralıklarla isimlerini değiştirebilmektedir. Farklı profil ile sosyal medya hesabınıza devam etmek yerine kullanıcı adınızı değiştirerek platformda yer almaya devam edebilirsiniz.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirmek İçin Yapmanız Gerekenler

İnstagram kullanıcı adı değiştirmek için yapmanız gerekenler belirli bir sıra ile ifade edilmektedir. Kullanıcı adınızı Android-iOS mobil cihazlarınız ve bilgisayarlarınız ile değiştirebilmenize olanak sağlanmaktadır.  İnstagram kullanıcı adı değiştirme işlemini eksiksiz ve sorunsuz gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

-İnstagram mobil uygulamasına veya web sitesi aracılığıyla giriş yapınız.

-Hesabınızın “Profil” sekmesine tıklayınız.

-Karşınıza çıkan profil alanında kişisel bilgilerinizin altında yer alan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayınız.

-Bu alanda kullanıcı profilinize ait tüm bilgiler yer almaktadır. “İnstagram kullanıcı adı” bölmesinde yer alan eski kullanıcı adınızı yenisi ile değiştirebilirsiniz.

-Bu işlemden sonra sağ üst köşede yer alan “Bitti” tuşuna basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

İnstagram Kullanıcı Adımı Kaç Kez Değiştirebilirim?

İnstagram kullanıcı adı değiştirme işlemi için herhangi bir sınır yoktur. Boşta olan kullanıcı adlarını kullanarak dilediğiniz kadar değişiklik yapabilirsiniz ancak işlemlerinizin çok sık tekrarlanmasıyla birlikte İnstagram yönetimi bunu agresif hareket olarak algılayabilir ve kısa süreli kullanım engeli yapabilir.

Eski Kullanıcı Adımı Tekrar Alabilir Miyim?

Yeni kullanıcı adınızla profilinizi kullanmaya başladığınız ilk dakikalardan itibaren eski kullanıcı adınız 14 gün boyunca kilitlenir. 14 gün boyunca bu ismi başka bir kişinin kullanması mümkün değildir. Belirtilen sürenin dolmasından itibaren eski kullanıcı adınız herkese açık olur ve isteyen kişi bu ismi kullanarak profilini oluşturabilir. Tekrardan eski kullanıcı adınızı kullanmak isterseniz 14 günün dolmasını beklemek ve daha sonrasında tekrar o ismi ait değişiklik yapmak zorundasınız.

Eski kullanıcı adının sahibi siz olsanız dahi 14 gün beklemek zorunlu bir kuraldır. Değişikliklerinizi bu kuralı dikkate alarak yapmalısınız.

İnstagram Kullanıcı Adı Hemen Değişir Mi?

İnstagram kullanıcı adı değiştirme işleminiz kısa süre içerisinde gerçekleşir. Uygulamayı yenileyerek saniyeler içerisinde gerçekleştiğini görebilirsiniz.

İnstagram Kullanıcı Adımı Değiştirince Bilgilerim Silinir Mi?

Kullanıcı adınızı yeni bir kullanıcı adı ile değiştirdiğinizde profilinizde ve diğer kişisel bilgilerinizde değişim olmaz. Fotoğraflarınız, kişisel bilgileriniz ve diğer tüm paylaşımlarınız sabit kalır.

İstediğim Kullanıcı Adını Alabilir Miyim?

İstediğiniz kullanıcı adını almanız mümkün ancak almak istediğiniz kullanıcı adı daha önceden alınmış ise bu işlem onaylanmayacak ve farklı bir kullanıcı adı yazmanız istenecektir.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın