İnstagram da Ürün Fiyatı Etiketleme Ve Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?

 İnstagram da Ürün Fiyatı Etiketleme Ve Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?
Okunuyor İnstagram da Ürün Fiyatı Etiketleme Ve Alışveriş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Günümüzün popüler sosyal medya alanlarından olan İnstagram, etkileşimi yüksek olan hikâyeler özelliğiyle alışveriş etiketiyle platformu daha çok hareketlendirdi. İnstagram da gönderilen ürünleri etiketlemek için hesabınızın alışveriş için onaylanmış olması gerekir. En son sürümünde yüklü olduğundan emin olun. Hem işletmeler için hem de kişiler için önemli bir medya haline geldi. Her anımızı paylaştığımız bir alan olduğu gibi alışveriş alanında da çok sık kullanılan bir yer haline geldi. Kafalarımıza İnstagram alışverişi yerleşmiş durumda. İnstagram alışveriş özelliğini kullanarak bir gönderide herhangi bir ürünü etiketlediğimiz zaman, ürün almak isteyen alıcı ile karşı karşıya geliyor. Ürünü almak isteyen kişi de daha kolay bir şekilde alacağı hizmet hakkında bilgi sahibi olmuş oluyor. Bu İnstagram üzerinden yaptığımız alışverişlerde bizim kolayımıza geliyor gidip saatlerce bir mağazada harcayacağımız zamanı İnstagram üzerinden dakikalar içinde halletmiş oluyoruz. İnstagram alışverişi diğer bir adıyla shopping on İnstagram’ı günümüzde aktif olarak kullanmaya ve bu işi ilerletmeye başladık adeta bir iş yeri haline getirebildik diyebiliriz. İnstagram alışveriş özelliği açılması gereken daha doğrusu onaylatılması gereken bir özellik halindedir.

İnstagram Ürün Etiketleme Alışveriş Kurma Yolları

-İnstagram hesabınızın ilk olarak fiziksel ürünler satan bir işletmeyi temsil etmesi gerekiyor

-İnstagram işletme profilinizi bir Facebook kataloğuna bağlayın.

-İnstagram işletme profilinizi size ait bir Facebook ürün kataloğuna bağlı olması gerekir. Bunun için iki yöntem izleyebilirsiniz birinci adım olarak sayfanıza bağlı bir mağaza oluşturabilirsiniz. İkinci adım olarak ise Business Manager‘i kullanarak bir katalog oluşturabilirsiniz

-Business Manager hesabınızda, İnstagram da alışveriş özelliğiyle kullanmak istediğiniz yeni bir katalog oluşturun ya da mevcut bir katalog bulun.

-Özelliklerden birini tamamladığınızda İnstagram hesabınız erişim için otomatik olarak gözden geçirilecektir. Bu süreç bir kaç sürecektir fakat bazı durumlarda daha uzun sürebilir.

-İnstagram da ürün etiketleri veya çıkarmaları ekleyin tabi bunun için hesabınızın shopping on İnstagram için onaylanmış olması gerekir.

-Bir alışveriş gönderisi veya hikâyesi oluşturun. İnstagram akış gönderilerinde, paylaş ekranından ürünleri etiketle ye dokunun. Hikâyelerde, çıkartma simgesine dokunun ve ürün çıkartması seçeneğini tercih edin. Kataloğunuzdan hangi ürünü etiketlemek istiyorsanız o ürünü seçin ve ürün etiketinizi, etiketlediğiniz ürünün yakın olacağı yere yerleştirin daha sonra hikâyenizi ve gönderinizi paylaşın.

İnstagram Ürün Etiketleme Nasıl Yapılır?

-Kullanacağınız İnstagram hesabınıza giriş yapın. Profilinizde olan çarka ya da üç nokta simgesine dokunun.

-İşletme ayarları içerisinde alışveriş kısmına dokunun ve devam kısmına dokunun

Shopping on İnstagram özelliğiyle kullanmak istediğiniz kataloğu seçin. Tabi ki daha önce kataloğunuzu oluşturmuş olmanız gerekiyor.

-Katalog seçiminden sonra bitti işaretine dokunun.

-Bu aşamalardan sonra ürünleri etiketleyebilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın