Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

 Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Okunuyor Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ana diliniz dışında başka bir dile de ana diliniz gibi biliyorsunuz bu iş sizin için çok kolaydır. Eğer farklı bir dil bilmiyorsanız da birçok çeviri uygulamasıyla da bu işi yapabilirsiniz.

Tercümanlık ile Çevirmenlik Arasındaki Fark Nedir?

Tercümanlıkta da çevirmenlikte de farklı bir dil gerekse de ikisi farklı işlerdir. Tercümanlıkta canlı olarak bir iş yaparsınız. Yanınızdaki kişinin söylediği sözleri sürekli olarak çevirmeniz gerekir. Bu yüzden o dili kendi ana diliniz gibi akışkan konuşmanız gerekir.

Çevirmenlik ise kağıt üzerinde bulunan yazıları farklı bir dile çevirmek demektir. Canlı olarak birileriyle konuşmanıza gerek yoktur. Bu yüzden tercümanlığa göre daha rahat bir iştir.

Çeviri Uygulamaları ile Nasıl Çeviri Yapacağım?

Farklı bir dil biliyorsanız bu iş sizin için çok kolay olacaktır. Fakat bilmeyenler için aynısı söylenemez. Çeviri uygulamalarını kullansanız bile üzerinde birçok düzenleme yapmanız gerekir.

Bir metni çeviri siteleri ile çevirirken metnin tamamının anlamını öğrenmeye çalışmayın. Cümle olarak çeviri yaparsanız hatalarınızın az olur ve daha kolay olur.

Bir cümleyi çeviriye yazdıktan sonra çıkan cümleyi hemen doğrusuymuş gibi almayın. Karşınıza çıkan cümleyi tekrar diğer dile çevirip anlamının aynı olup olmadığına bakın. Büyük ihtimalle aynı olmayacaktır. Bu yüzden değişik şekillerini deneyerek doğrusunu bulmaya çalışın. Ardından en son çıkan cümleyi çevirisi olarak kabul edip öyle alın.

Çeviri siteleri ile çeviri yapmanız uzun sürecektir. Bu yüzden ilk başlarda sadece bir müşteri ile çalışmayı deneyin. Başlarda birden fazla müşteri size zor gelecektir ve zamanınızı alacaktır.

Nerelerde Çeviri Yapıp Para Kazanacağım?

Eğer farklı bir dili çok iyi biliyorsanız bir şirkete işe girebilir ve buradan para kazanabilirsiniz. Fakat çeviri ile yapıyorsanız internetten satış yapmanız gerekir. Bunun için birçok freelancer olarak çalışan kişinin bulunduğu Bionluk sitesini kullanabilirsiniz. Bu sitede kayıt olurken bir kere para verirsiniz ve bir daha vermezsiniz. Ardından istediğiniz kadar ilan oluşturup yayınlayabilirsiniz.

İlanlarınızda çeviriyi kendiniz yapmadığını çeviri uygulaması ile yaptığınızı belirtin. Böylece insanlar ne alacağını bilmiş olurlar.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın