Bitexen Teknoloji dünyaya açılıyor

 Bitexen Teknoloji dünyaya açılıyor
Okunuyor Bitexen Teknoloji dünyaya açılıyor

İTÜ Arı Teknokent’te hayata geçen ve kısa müddette muvaffakiyet ivmesini yakalayan Bitexen Teknoloji A.Ş., kripto para alım satım platformu Bitexen ve finansal yazılım tahlilleriyle faaliyetlerini sürdürüyor. Son üç ay içerisinde kripto para alım satım platformuyla bu alanda dikkat çeken ve değerli bir muvaffakiyete imza atan Bitexen Teknoloji A.Ş., tıpkı vakitte Türkiye’de birinci ulusal kripto parası olan alım satım platformu olma özelliğine sahip.

Bitexen Teknoloji dünyaya açılıyor

Finans ve teknoloji kesimlerinde tecrübeli insan kaynağıyla kendini şirketlerin teknoloji tahlil ortağı olarak konumlandıran Bitexen Teknoloji A.Ş., Bitexen platformuyla kazandığı tecrübesi yeni kripto para alım satım platformu kurmak isteyenlere bir teknoloji hizmeti olarak sunmaya hazırlanıyor. Bu hizmeti yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da sunmayı planlayan Bitexen Teknoloji A.Ş., bu hususta somut adımlar atmaya başladı. Bu amacı gerçekleştirmeleri halinde, yurt dışında bir kripto para alım satım platformunun teknoloji sağlayıcısı olacaklarını belirten Bitexen Teknoloji A.Ş. Idare Heyeti Lideri Kemal Cenk Fazilet, bir Fintech şirketi olarak atacakları bu adımın orta ve uzun vadede sunacakları yenilikçi finansal teknoloji tahlillerinin birincisi olacağını tabir etti.

Son yılların en merak edilen konusu kripto para dünyasını ve bu alanda İTÜ Arı Teknokent’ten başlayan Bitexen muvaffakiyetini anlatan Kemal Cenk Fazilet çalışmaları hakkında şunları aktardı:

“Biz Bitexen olarak başarılı bir start-up ile başlayan seyahatimize dünya liginde de faaliyet gösteren bir Fintech şirketi olarak devam etmek istiyoruz. Kripto para alım satım platformumuz verdiğimiz teknolojik hizmetlerden birisi. Bitexen’e yatırım yapmadan evvel tüm dünyadaki kripto para alım satım platformlarını yerinde inceledik. Çin’den Singapur’a, ABD’den Malta’ya kadar kripto para kesiminde öncü olma maksadında olan ülkelere giderek incelemeler yaptık. Biz birebir vakitte büyük şirketlerin teknoloji tahlil ortağı olarak da çalışıyoruz. Bu alanda yeni ve kıymetli projelerimiz var. Yurt dışında da iki şirketle mutabakat evresindeyiz.”

Türkiye’nin bankacılık sisteminden gelen çok güçlü bir altyapısı olduğunu vurgulayan Fazilet, “Türkiye’de disiplin, güvenlik ve sıkı bir denetim var. Bu bizim üzere Fintech şirketleri için avantaj” dedi.

Fazilet: “Kişi ve kuruma özel coin’ler yolda”

Dala dair gelecek öngörülerini paylaşan Fazilet, “Öncelikle bundan birkaç yıl sonra herkesin ve her kurumun kendi coin’i yani kripto parasının olacağını düşünüyorum. Gelecek 10 yıl içinde teknolojide temassızlık en kıymetli özelliklerden birisi olacak. Büyük şirketlerin ve spor kulüplerinin kendi kripto paralarının olduğunu göreceğiz. Çeşitli alanlarda bu teknoloji daha etkin hale gelecek. Ferdî kripto paralar hayatımıza girecek. Bu ne demek? Bir futbolcunun kendi ismine kripto parası olabilir. Bu kripto para futbolcunun alanda göstermiş olduğu performans ve transfer süreciyle paha kazanabilir yahut kaybedebilir. Biz tüm bu öngörülere ve yeni teknolojilere hazırız” dedi.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın