2020 Yılında İphone 8 – 8Plus Alınır mı?

 2020 Yılında İphone 8 – 8Plus Alınır mı?
Okunuyor 2020 Yılında İphone 8 – 8Plus Alınır mı?

İphone 8 modelinin çıkış tarihi 2017’dir. Çıktığı yılın ise en iyi telefonları arasında olan cihazıdr.İphone 8 ve 8plus 2020 yılında satın almak gibi bir düşünceniz var ise yazımızı okuyun. Sizlere 2020 Yılında iphone 8 mutlu eder mi sorusuna yanıt vereceğiz.

İphone 8 2020 Yılında alınır mı?

2002 yılı olmuş.Bir telefon almak istiyorsanız İphone modelleri sizleri uzun yıllar mutlu edecektir. Eğer o model çıktığı yılda aldıysanız 3 4 sene hiç sıkılmadan kullanabilirsiniz. 

Ekran

İphone 8 ‘in ekran boyutu 4.7″ hd retine bir ekran bulunmaktadır. Ekranı boyutuna göre gayet ideal seviye de.  326 ppı renk yoğunluğu  bulunan cihazda 3d touch bulunuyor. Ekran konusunda bir sorun yok eğer büyük ekran istiyorsanız 8 plus ise 5.5 inç, 1080 x 1920 ekran bulunuyor.    

Tasarım ve Kasa

İphone 8 ve 8plus sevilen bir tasarıma sahip. Hatta yeni çıkan iphone se tamamen iphone 8’e benzemekte. Arkası ve önünce cam bulunmakta. Arkasında cam bulunmasından dolayı da kablosuz şarj imkanı da sunuyor.Ekranın önünde dokunmaktik sensörlü tuş bulunuyor bu tuş aynı zamanda parmak izi de bulunduruyor. Cihaz şık ve sade bir cihaz.

Batarya

İphone serilerinde 7 serisi ve devamıın da ki modellerde bataryalar gittikçe iyileşmekte. Aynı şekilde iphone 8’in bataryası da iphone 7 ye göre daha uzun gitmekte.  8 modelinde yaklaşık 1800 mah kapasite bulunurken 8plus da ise 2900 mah batarya bulundurmakta. Pil performansı günümüzde ki rakiplerine göre biraz geride olsa da sizi üzmeyecektir. Aynı zamanda hızlı şarj desteği ile sadece 30dk içerisinde %50 şarj olmakta. İphone 8 ve 8Plus’da kablosuz şarj imkanı da bulunuyor.

Kamera

İphone 8 de tek kamera bulunmakta lakin 8 plus modelinde çift kamera bulunuyor. İphone 8 modelinin tek kamerası olduğundan dolayı kötü bir kamerası olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü şuan çıkan modellerinde minimum 2 3 kamera ile geliyor.

İphone 8 modelinde 4K 60FPS vido çekim imkanı sağlamakta. Şuan çıkan modellerin çoğunda 4k bulunmuyor ,bulunanlarda ise 60fps genellikle yok.   İphone 8’in kamerası 12mp fotoğraf çekmekte. Bu kamera F1.8 diyafram değerine sahip.

İphone 8Plus’un kamerası ise rakiplerinden hala daha iyi durmakta. İki adet 12mp kamera bulunan cihazda ikinci kamera aynı zamanda 2x optik olarak zoom yapmanın yanında derinlik sensörüde bulunuyor. Bu sayede telefon ile Porte modunda resim çekebiliyorsunuz.

Kamera konusunda herhangi bir tereddütünüz olmasına gerek yok.

Diğer

İphone 8 de 2gb ram 8plus da ise 3gb ram bulunuyor. Ram farkı olması herhangi bir hız farkının olduğu anlamına gelmesin.Bunun sebebi çift kamera gibi özelliklerin bulunması.

Bluetooth 5.0 desteğine de sahip.

İphone 8 ve 8Plus 2 yıl daha kesinlikle güncelleme alacaktır.

Özet

İphone 8 serisi günümüzde hala kullanılabilirlik açısından gayet iyi.Herhangi bir mutsuzluk yaşamazsınız. Sizleri en az 3 yıl daha götürecektir.Kamera olarak gayet iyi. Cihazların ikisi de hızlı ve stabil çalışmakta. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Bu yazı için ne düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın